Tragická nehoda u Litic, po střetu dvou osobních a jednoho nákladního auta jeden mrtvý

Ilustrační foto

Aktualizováno 11:29 Šestapadesátiletý muž zemřel při ranní nehodě dvou osobních aut a jednoho nákladního vozu u sjezdu z přivaděče na Klatovy ve směru od Litic. 

Ke srážce dvou osobních aut a jednoho nákladního vozu vyjížděli záchranáři kolem půl 8 ke sjezdu u Litic z přivaděče na Klatovy. Výsledek střetu je tragický, jeden muž havárii nepřežil. „Naše posádky na místě resuscitovaly muže ročník 1963, muž bohužel přes veškerou naší snahu svým zraněním podlehl,“ uvedla Andrea Divišová ze Záchranné služby Plzeňského kraje. Záchranáři podle ní na místě ošetřili ještě jednoho muže, který ale nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení.

„Osobní vozidlo tovární značky Ford třiačtyřicetiletého řidiče jelo po silnici I/27 ve směru od sjezdu z přivaděče u Litic směrem k ulici Řepná. Na křižovatce nedal řidič s největší pravděpodobností přednost oproti SDZ P6 – Stuj dej přednost v jízdě a chtěl s vozidlem odbočit vlevo směrem na Radobyčice. Při tom došlo ke střetu s osobním vozidlem tovární značky Renault šestapadesátiletého řidiče, který jel po hlavní vozovce ulice Řepná směrem od Litic na Radobyčice. Vozidlo Renault bylo následkem střetu odhozeno do protisměrné části vozovky, kde právě projíždělo nákladní vozidlo tovární značky Daf čtyřiatřicetiletého řidiče, který jel ve směru od od Radobyčic na Litice,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová s tím, že následně došlo k čelnímu střetu mezi vozidly. Řidič vozidla Renault na následky utrpěných zranění na místě zemřel. Dechová zkouška i test na přítomnosti omamných a psychotropních látek byl u řidičů s negativním výsledkem. „Místo nehody je neprůjezdné od sjezdu z přivaděče, na místě policisté regulují dopravu až do doby ukončení šetření,“ doplnila Hokrová.