Tragická nehoda na Rokycansku. Muž zemřel, žena bojuje o život

foto: HZS PK

Aktualizováno 12:56 Při nehodě osobního auta u Kařezu na Rokycansku přišel o život šestašedesátiletý muž. Jeho spolujezdkyně utrpěla mnohačetná zranění a byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Plzni.

Všechny záchranné složky vyjížděly k havárii osobního auta krátce před půl 10. „Řidič ve vozidle Škoda Fabia jel ve směru od Zbiroha před obcí Kařez, přejel s vozidlem do protisměru, kde vozidlo narazilo do stromu. Dle vyjádření zraněné spolujezdkyně, kterou si převzala do své péče záchranná služba, se řidiči před nárazem do stromu mělo udělat nevolno,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Zatímco řidič havárii nepřežil, spolujezdkyni si převzala do péče záchranná služba. „Muž ročník 1953 přes veškerou snahu o jeho záchranu zemřel,“ potvrdil Martin Brejcha ze Záchranné služby Plzeňského kraje. Asi šedesátiletá spolujezdkyně utrpěla mnohačetná zranění a byla letecky transportována na Emergency Fakultní nemocnice v Plzni.

V současné době probíhá podle Kroftové šetření nehody. „Veškeré okolnosti nyní v šetření, komunikace před obci Karez ve směru od Zbiroha je neprůjezdná,“ dodala Kroftová.

foto: HZS PK