Auto plné cizinců vlétlo do potoka. Jeden muž nepřežil, další čtyři jsou zranění

ilustrační foto: Policie ČR

Aktualizováno 8:33 Život jednoho muže vyhasl při nehodě osobního auta na hlavním tahu I/26 mezi Švihovem a Kokšínem. Další čtyři osoby pak záchranáři rozváželi do nemocnic.

K nehodě došlo pod železničním viaduktem před 23. hodinou. „Jednadvacetiletý řidič osobního vozidla BMW při projetí levotočivé zatáčky za obcí Kokšín nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde bočně narazil do skály. Byl odražen vlevo mimo komunikaci, kde se převrátil na střechu a následně vjel do koryta Točnického potoka,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle ní se jednalo o cizince, ztotožněn byl ale zatím jen řidič.

Muži, který seděl na zadním sedadle už záchranáři na místě nemohli pomoci, další čtyři pasažéři pak byli převezeni do nemocnice. „Muže ve věku asi 30 let jsme transportovali se středně těžkým zraněním při vědomí letecky do Trauma centra Fakultní nemocnice na Lochotíně, muže ve věku 25 let také se středně těžkým zraněním pozemní cestou do Fakultní nemocnice v Plzni. Dva muži ve věku mezi 25 až 30 lety utrpěli lehká zranění, oděrky a pohmožděniny a byli transportováni do Klatovské nemocnice,“ dodala mluvčí záchranářů Mária Svobodová.