NOVÉ INFO: Tragédie na Plzeňsku, vrah usmrtil ženu v den jejích osmnáctin!

Kriminalisté vyšetřují smrt mladé ženy ve Zdemyslicích. Foto: Richard Beneš

AKTUALIZOVÁNO: Mrtvou, teprve osmnáctiletou ženu, našli náhodní svědci v pondělí kolem 15.41 hodin ve Zdemyslicích na jižním Plzeňsku. Kriminalisté případ vyšetřují jako násilný trestný čin. Mluvčí policie Markéta Fialová informovala bez dalších podrobností, že policisté na místě zadrželi podezřelou osobu. Mělo by se jednat o přítele oběti. Vyšetřování případu je na samotném začátku.

Podle našich informací z místa činu zemřela dívka v den svých osmnáctých narozenin. Odpoledne se v rodinném domku uprostřed obce konala oslava. Co se uvnitř domu stalo, zatím není jasné. Pachatel ženu, která byla zřejmě jeho přítelkyní, usmrtil nožem.

Kriminalisté na místě činu. Foto: Richard Beneš

Zadrženého muže podezřelého z vraždy odvezli policisté z místa činu kolem 18.00 hodin. O hodinu později na dvůr domu přijel vůz pohřební služby. Okolí domu uzavřela policejní páska. Průjezd obcí není možný, vozidla musí používat objízdné trasy. Na místě stále ještě pracují kriminalisté, kteří ohledávají místo činu a zajišťují stopy.

Obyvatelé Zdemyslic jsou událostí zdrceni. „To nemyslíte vážně? Ta holčina kamarádila s mojí vnučkou. Znal jsem jí velmi dobře. Bydlíme kousek od jejich domku,“ reagoval šokovaně na informaci o tragédii před policejní páskou jeden místní občan.

Naposledy spatřili mladou ženu živou někteří lidé ze Zdemyslic, když přijela kolem půl třetí vlakem od Plzně. V ruce si prý nesla bílého plyšáka, kterého zřejmě od někoho dostala k narozeninám.

„Z výslechů svědků i podezřelého bylo zjištěno, že muž si svůj čin zřejmě promyslel již několik dní předem. V osudný den pak měl v odpoledních hodinách vstoupit do domu za poškozenou a způsobit jí bodnořezná poranění, kterým dívka na místě podlehla. Motivem měla být neopětovaná láska,“ informovala mluvčí policie Markéta Fialová. Pachateli hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

Soud bude ve středu dopoledne rozhodovat o tom, zda bude zadržený muž umístěn do vyšetřovací vazby.

Foto: Richard Beneš
Foto: Richard Beneš