Tradiční závod Pilsenman se blíží

Dva týdny zbývají sportovcům na přípravu k tradičnímu závodu Pilsenman, který se v polovině srpna odehraje v Plzni a okolí. Závodníci si mohou vybrat ze dvou odlišných závodů – lehčího triatlonu nebo obtížného kvadriatlonu. Oba hlavní závody doplní také doprovodný program pro i diváky a dětský závod v duatlonu.

foto: V.Čermák

Závod Pilsenman se uskuteční v sobotu 11. srpna na louce u sv. Jiří. Méně náročný závod v triatlonu Pilsenman Easy tvoří plavání, cyklistika a běh. Opět bude možné soutěžit ve tříčlenných týmech. Všichni členové týmu absolvují celou trať a tím vznikne týmový výsledek, závodníci budou hodnoceni i v soutěži jednotlivců. Tento závod je určen pro začínají i pokročilé sportovce.

Náročnějším závodem v terénu je kvadriatlon Pilsenman, který zahrnuje plavání, jízdu na kajaku/kanoi, jízdu na horském kole a běh. Nejrychlejší závodníci stráví na obtížné trati kolem pěti hodin a čeká je i několik brodů řekou Berounkou. Závod je možné absolvovat v kategorii jednotlivců nebo dvojic.

Registrace do 16. ročníku této sportovní akce byly spuštěny a je možné přihlásit se  na internetových stránkách www.pilsenman.cz. „Oba závody mají omezenou kapacitu závodníků a při včasné registraci je startovné za zvýhodněnou cenu. Pro vítěze jednotlivých závodů budou samozřejmě připraveny hodnotné ceny od našich partnerů“, doplnil ředitel závoduTomáš Eisner z Pilsenman Clubu.