TOXI tým odhalil velkou pěstírnu konopí i varnu pervitinu

Odhalená pěstírna konopí na Domažlicku. Foto: Policie ČR

Velkou pěstírnu konopí odhalil policejní TOXI tým na Domažlicku. V jejím objektu zajistili 1207 rostlin konopí. Ve vazbě pak skončil zahradník, který v objektu pracoval. Druhým úspěšným úlovkem domažlických policistů bylo zadržení výrobců pervitinu a zajištění varny. Výsledkem obou akcí je také obvinění několika osob.

Pěstírna konopí vybavená vzduchotechnikou, vyhříváním, osvětlením a zavlažováním se nacházela v objektu bývalé stáje v jedné obci u Horšovského Týna. „Policisté zahájili trestní stíhání muže (44) a cizince (40), kteří byli obviněni ze spáchání trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou a psychotropní látku spáchaného ve spolupachatelství,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová. Zabavené rostliny měly výšku od 16 až do 90 centimetrů.

Starší z obviněných provozoval další indoor pěstírnu na Rokycansku, kde pěstoval nejméně 160 rostlin o výšce 30 centimetrů. Ve vazbě skončil z rozhodnutí soudu zadržený cizinec, druhý obviněný pěstitel je stíhán na svobodě. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Policisté zajistili v objektu 1200 rostlin konopí. Foto: Policie ČR

Varnu pervitinu zase objevili kriminalisté v jedné obci na Holýšovsku. V souvislosti s tímto případem stíhají tři osoby obviněné z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami. Konkrétně se jedná o dva muže (35, 38) a ženu (33). „Mladší muž poskytl staršímu kolegovi pro výrobu pervitinu dílnu u domu, jehož je spolumajitelem. Přitom věděl, že se zde bude vyrábět právě pervitin a dále mu při výrobě i pomáhal. Na místě se opakovaně vyráběl pervitin, policisté pak muže zadrželi bezprostředně po varu,“ řekla mluvčí policie.

Při domovní prohlídce policisté našli a zajistili věci potřebné pro výrobu drogy a také dva sáčky s metamfetaminem o hmotnosti čtyři gramy a také finanční hotovost ve výši 72 tisíc korun. Vyrobenou drogu pak prodal v nejméně 33 případech, ve dvou případech ji dal zadarmo za půjčení vozidla. Za obdobnou trestnou činnost muže potrestal před třemi léty klatovský okresní soud odnětím svobody v délce trvání osmnácti měsíců nepodmíněně a propadnutím věci. Loni v lednu byl podmíněně propuštěn na zkušební dobu tří let. Obviněná žena pak zprostředkovávala a prodávala drogu dalším osobám.

„I v tomto případě podali kriminalisté státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podnět k návrhu na vzetí staršího z obviněných a obviněné ženy na vzetí do vazby. Soudce s návrhem státního zástupce souhlasil, oba jsou stíháni vazebně,“ doplnila policejní mluvčí Dagmar Brožová.