TOP 09 v Plzeňském kraji i nadále povede současný předseda Petr Suchý

Petr Suchý vede TOP 09 v Plzeňském kraji

I nadále povede TOP 09 v Plzeňském kraji její současný předseda a plzeňský zastupitel Petr Suchý (40). Top 09 si v sobotu volilo své nové vedení. Do funkcí místopředsedů zvolili účastníci sněmu v Plzni znovu krajského zastupitele Richarda Piknera (46), místostarostku Městského obvodu Plzeň 1 Ilonu Jehličkovou (55) a dosavadního místopředsedu krajské organizace Martina Víta (47).

S vedením krajské organizace má Petr Suchý zkušenost již z předešlých dvou volebních období, kdy v roce 2015 vystřídal ve vedení plzeňské organizace současného místopředsedu celostátní TOP 09 Marka Ženíška. Suchý uvedl, že zvolení do čela krajské organizace TOP 09 si nesmírně váží a přijímá tento úkol s velikou pokorou. TOP 09 podle jeho slov čeká v nejbližší době výzva v podobě voleb do Evropského parlamentu, později senátní a krajské volby.

Mým cílem je přispět v následujícím období k tomu, abychom i nadále prohlubovali spolupráci s demokratickými stranami a hnutími na regionální úrovni a společně příští rok výrazně uspěli v krajských volbách. Jako další úkoly vnímám především růst a stabilizaci členské základny, a to především v příhraničních okresech, hledání nových tváří a komunikaci s veřejností,“ říká nově zvolený předseda TOP 09 v Plzeňském kraji Petr Suchý.

Krajské předsednictvo TOP 09 v novém složení

V krajském předsednictvu dále usednou náměstek primátora města Plzně Michal Vozobule, předseda regionální TOP 09 na Klatovsku a Domažlicku David Klíma, zastupitel města Starý Plzenec Miroslav Hejzek, starosta Přeštic Karel Naxera a místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Ondřej Ženíšek. V jednadvacetičlenném krajském výboru ještě usednou Ladislav Lego, Martin Straka, Jana Petříčková, Miroslav Vecka, Karel Smola, Karel Pučelík, Petr Denk, Miloš Nový, Radoslav Škarda, Václav Lacyk, Jiří Dort a Jaroslav Lobkowicz.