Tohle jsou nejtalentovanější studenti v kraji

Miroslava Noveská (druhá zleva). Foto: Plzeňský kraj

Téměř padesát talentovaných studentů ocenili dnes hejtman Josef Bernard a jeho náměstkyně Ivana Bartošová na krajském úřadě. Spolu se studenty byli oceněni jejich pedagogové a také střední školy, jejichž žáci se umístili na medailových pozicích v celostátních a mezinárodních kolech soutěží.

Vojtěch Nováček (druhý zleva) Foto: Plzeňský kraj

Nejúspěšnější žákyní byla v loňském školním roce opět Miroslava Novoveská z Masarykova gymnázia v Plzni, která ke zlaté medaili z Mezinárodní chemické olympiády 2018 přidala ještě medaili stříbrnou. A dále pak bronzová medaile žáka Gymnázia, Plzeň, Mikulášské nám. 23, Vojtěcha Nováčka z Mezinárodní geografické olympiády konané v Hong Kongu.

Ocenění žáci v předmětových olympiádách vysoutěžili pro své školy finanční prostředky z programu Nadání 2019, které budou směřovány na nákup materiálu (učební pomůcky, vybavení specializovaných učeben, spotřební materiál, odbornou literaturu) a služby spojené s jeho dodáním.

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu osobně poděkovat všem talentovaným žákům, kteří ať už v oblasti vědecké či umělecké dovedli svůj talent využít a mnohdy na mezinárodní úrovni reprezentovat Plzeňský kraj. Zásadní roli hraje ovšem také pomoc a práce pedagogů a podpora školy a rodiny. Tento celek pak dokazuje, že talent a píle se vyplatí a naší povinností je takovou práci podpořit,“ uvedl hejtman Josef Bernard.