Tkadlec rozprášil čtyřčlenný gang výrobců a distributorů pervitinu

Ilustrační foto

Mnoho týdnů sledovali kriminalisté z protidrogového oddělení skupinu výrobců pervitinu v rámci krycí akce s názvem Tkadlec. Gang působil v objektu bývalé ubytovny ve Vřeskovicích na Klatovsku. Policisté společně se zásahovou jednotkou celní správy podnikli v noci na sobotu 5. května velký zátah na celou skupinu. Mezi čtveřicí zadržených byl i osmadvacetiletý syn známého filmaře, režiséra dětských večerníčků a senátora Václava Chaloupka (OPAT).

„Cílem rozsáhlé akce bylo odhalení, nalezení a zadokumentování důkazů proti organizované skupině pachatelů. Ta dovážela z ciziny prekurzory pro výrobu metamfetaminu, který pak pachatelé vyráběli ve varnách na Klatovsku. Šlo o čtyřčlennou skupinu Čechů zabývající se nelegální výrobou, transportem a distribucí omamných a psychotropních látek a jedů v České republice,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Policisté při domovní prohlídce zajistili chemické látky, předměty k výrobě pervitinu a látku s obsahem efedrinu. Proces výroby pervitinu ukončil zákrok generálního ředitelství cel a protidrogového oddělení.

Zadrženou čtveřici teď kriminalisté stíhají pro nedovolenou výrobu omamných látek. Vedle již zmíněného syna senátora Chaloupka jsou dalšími obviněnými dva muži (37, 38) z Plzně a ze Sušice, dále pak ještě žena (28) ze severního Plzeňska. Uvedený trestný čin spáchali formou spolupachatelství. Na základě rozhodnutí soudu skončili všichni tři muži ve vazbě.