TIPY NA VÍKEND: ZOO trhy, dětský karneval, pohádky i žhavé snímky v kinech

Shylock / zdroj foto: Měšťanská beseda

Tříkrálový víkend je za námi a s ním i poslední dozvuky vánočních svátků. Možnosti, kam vyrazit za zábavou a kulturou jsou vskutku pestré a nechybí ani dětské karnevaly. Možná si ale vyberete něco zcela jiného. Tady pro vás máme několik žhavých tipů, co o tomto víkendu podniknout.

ZOO TRHY 2018 – Plzeň(13.01. 9:00 hod, Kulturní dům Peklo)

V Plzeňském kulturním domě se uskuteční tuto sobotu tradiční ZOO Trhy Plzeň. Trhy se konají pravidelně každý měsíc a naleznete zde terarijní zvířata, různé druhy krmiv, chovatelské potřeby a pomůcky pro teraristy, Chybět nebudou ani minerály a také je pro vás připravena bezplatná veterinární poradna. To zní docela zajímavě, co myslíte?

Karneval pro děti – Touškov(13.01. 14:00 hod, Touškov)

Občanské sdružení Paprsek Město Touškov pořádá v sobotu 13. ledna v místním kulturním centru tradiční dětský maškarní karneval. Ten odstartuje ve 14 hodin. Během veselého odpoledne se bude soutěžit o ceny a nebude chybět ani bohatá tombola. Občerstvení pro děti je v restauraci zajištěno. Tak vezměte svá dítka, připravte si 30 korun na vstup a hurá za veselou zábavou!

Ferdinand(13.01. 14:30 hod, Měšťanská Beseda)

Pokud máte chuť zavítat do kina, je tu animovaný rodinný snímek Ferdinand. To je film o velikém býkovi s velikým srdcem. Jednoho dne si neopatrně sedne na čmeláka, dostane žihadlo a splaší se. Celou událost vidí hledači býků do koridy a rozdivočelý býk je uchvátí natolik, že jej okamžitě chytí a odvezou. A jak to celé dopadne? To se nechte překvapit!

z filmu Malý pán

Malý pán(13.01. 15:00 hod, Divadlo Alfa)

A chybět nebude v sobotu ani tradiční pohádka v Divadle Alfa. Možná stejně jako Malý pán zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po trmácení světem a bojích s obludami docela blízko. Vlastně za rohem. Stejnojmenný film jste mohli před nedávnem vidět dokonce i v kinech. V divadelním loutkovém podání to ale bude mnohem autentičtější zážitek.

Caveman(14.01. 18:00 hod, Měšťanská beseda)

V neděli se můžete přijít veselit a rozesmát až k slzám na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou. Tématem budou rozdíly mezi námi,  láska a partnerství. A samozřejmě se dozvíte něco o vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Tak vyrazte v 18 hodin do Měšťanské Besedy a nehte se unést vlnou pěkně nadupaného humoru!

Earth: Den na zázračné planetě(14.01. 14:30 hod, Měšťanská Beseda)

Filmovými snímky bude tento víkend opravdu nabitý. Vidět můžete také film, dokument z produkce BBC o jedné planetě a jednom domově. Tvůrci Zázračné planety zachycují jeden obyčejný den na Zemi. V každém koutě naší planety nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit.

Princezna se zlatou hvězdou na čele(14.01. 14:30/16:00 hod, Měšťanská Beseda)

Jistě všem dobře známá pohádka o princezně Ladě, která se před zlým králem ukryla v kuchyni sousedního království. Na motivy jedné z klasických českých filmových  pohádek, nepostrádající nic z toho, co by správná pohádka měla mít. Krásná princezna, její otec, hodný, ale poněkud povolný vladař, zlý král Kazisvět, hodná a moudrá chůva, pohádkový myší kožíšek,  a dokonalý báječný princ.

Shylock(14.01. 19:00 hod, Měšťanská Beseda)

Mimořádně aktuální kanadské představení mířící proti antisemitismu a přehnané politické korektnosti. Strhující a nesmírně zábavná hra s mimořádným hereckým výkonem Milana Kňažka, který za tuto roli obdržel Cenu Thálie 2016! Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec Jon v masce proslulého Žida Shylocka.