TIPY NA VÍKEND: něco pro děti, Bolšoj balet i charita

Začal nový rok a před námi je svátek Tří králů, který přinese po celé republice celou řadu charitativních akcí. Pokud i vy se chcete zapojit pro dobrou věc nebo jakkoli jinak aktivně prožít blížící se víkend, máme pro vás připraveno hned několik tipů.

Pohádky Ovčí babičky (6.1.2018 15:00, Divadlo Alfa)

A zase něco pro dětičky. V divadle Alfa převypráví vašim ratolestem ovčí babička pohádky: O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení. Všechny příběhy vám zahrají s přispěním nejrůznějších typů šitých loutek a herců v maskách. A pozor, „Pohádky ovčí babičky“ poprvé uvidíte barevně!

Ptačí cirkus (7.1.2018 14:30/16:00, Měšťanská Beseda)

Přijďte v neděli s celou rodinkou do kina Měšťanské Besedy. Principál Pepíno předvede Vám totiž svůj světoznámý cirkus Pipíno. Těšte se především na všelijaké ptačí exoty, artisty i kejkle. Ptačí, ptačí, ptačí… a abyste si nemysleli, bohatě to stačí. Tak „rrrrrračte“ vstoupit!

Zkrocení zlé ženy (7.1.2018 15:45, Měšťanská Beseda)

Adaptace Shakespearovy komedie vytvořená exkluzivně pro Bolšoj balet francouzským choreografem a ředitelem Les Ballets de Monte Carlo – Jeanem Chrisophem Maillotem. Pod jeho vedením objevíte zcela nové kvality souboru a všichni diváci se mohou přesvědčit, že výkon Bolšoje je nedostižný i v moderních choreografiích.

Josef Navrátil v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech (do 7.1. 2018, Galerie Klatovy)

Roku 2018 uplyne 220 let od narození malíře Josefa Navrátila, jehož dílo představuje jeden z vrcholů českého umění 19. století. Navrátilova bohatá umělecká tvorba, která v mnohém navazovala na českou rokokovou tradici a zároveň předjímala nové realistické tendence, byla jedinečná svým malířským mistrovstvím a neobyčejným koloristickým citem. A vy máte možnost navštívit onu výstavu do neděle 7. ledna.

Vincenz Janke – Umění podmalby (do 7.1. 2018, Národopisné muzeum Plzeňska)

Také do neděle 7. ledna ještě stále trvá výstava téměř zapomenuté osobnosti, severočeského malíře Vincenze Jankeho (1769–1838). Ta představuje výběr z umělecky i řemeslně nejzajímavějších prací. Například podmaleb na skle. Teprve nedávno objevená a rozpoznaná tvorba tohoto autora svojí výtvarnou hodnotou zřetelně převyšuje běžné práce tohoto zvláštního malířského oboru.

Vánoce s Charitou (do 7.1. 2018, Západočeské muzeum)

Udělejte něco dobrého pro druhé. Do této neděle máte možnost navštívit vánoční výstavu, která započala již v listopadu minulého roku. Tentokrát ji připravuje rokycanské muzeum ve spolupráci s Oblastní charitou Rokycany. Výrobky jsou dílem lidí s mentálním postižením z terapeutické dílny Pohodička, dále seniorů z Domova sv. Pavla a rovněž matek s dětmi z krizového zařízení pro ženy. Vystavené výrobky si můžete samozřejmě zakoupit.