TIPY NA VÍKEND: vítání jara v ZOO Plzeň, Velikonoční dílny nebo žhavé koncerty!

Tři sestry

Týdny nám plynou, zimní dny se krátí a před námi je první jarní víkend. A protože se co nevidět blíží také Velikonoce, můžete se o tomto víkendu těšit na velikonoční trhy nebo dílny, kde si užijete s celou rodinkou nejen spoustu zábavy, ale koupíte si nebo vyrobíte nějakou tu velikonoční dekoraci. A kdo nebude mít chuť tvořit, může zajít třeba do divadla nebo vyrazit na některý z chystaných koncertů!

Česká řeka / foto: plzen.cz

Vítání jara v Zoo Plzeň (24.3.2018 v 10:00, Zoo, Plzeň)

Nenechte si ujít Otevírání České řeky a Vítání jara v zoo Plzeň od 10:00 do 17:00 hod. Čeká na vás Otevírání České řeky, vítání jara a probouzení lesa – komponovaný pořad na počest nového jara se soutěžemi. Skvělý celodenní program pro celou rodinku!

Kreativní dílny pro děti i dospělé v Pivovarském muzeu v Plzni (24.03.2018 v 10:00, Pivovarské muzeum, Plzeň)

S jarem se rozjíždějí i oblíbené programy v Pivovarském muzeu v Plzni. 24. března můžete do muzea dorazit na oblíbené kreativní dílny a vytvořit si vlastní drobnosti, které potěší vás či vaše blízké.

Jarní trhy (24.3.2018 v 13:00, Spálené Poříčí)

V sobotu vás čekají také Jarní trhy, které se konají od 13 do 17 hodin na náměstí nebo v zámku (podle počasí) ve Spáleném Poříčí. Ke koupi bude množství jarního i velikonočního zboží. Těšte se na velikonoční dekorace, vajíčka, keramiku, autorskou bižuterii, pletené věci, koření a mnoho dalšího.

Hravá sobota: Veselé Velikonoce! (24.03.2018 v 14:30, Měšťanská Beseda, Plzeň)

Tuhle Hravou Sobotu si o Velikonocích povíte úplně všechno. A nezůstanete jen u povídání – jako vždy si zatančíte, zasoutěžíte a vyrobíte nějaké hezké velikonoční dárky. Nikdo neodejde s prázdnou.

Pohádky ovčí babičky

Pohádky Ovčí babičky (24.3.2018 v 15:00, Divadlo Alfa, Plzeň)

Pět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady! Asi jen málokdo se nikdy nesetkal s „Pohádkami ovčí babičky“, ať už v původní televizní, či později i knižní, podobě. Tak vezměte děti a vyrazte do divadla!

80´s party + depeche mode revival(24.3.2018 v 20:00, Kulturní dům Šeříkovka, Plzeň)

Jedinečná party je zpět! Svým rozsahem jediná 80´s party v Plzni se uskuteční v KD Šeříkovka. Hostem večera budou vynikající Depeche Mode revival z Ústí nad Labem a o předkapelu se postarají místní New Life.

Tři sestry(24.3.2018 v 20:00, Na Palcátech 352, Kralovice)

Oblíbená kapela Tři sestry už tuto sobotu v Kralovicích! Kdo má chuť na notnou dávku hudební zábavy v podání české hudební skupiny hrající původně punk, později rock, punk rock, občas i metal nebo hardcore, nechť vyrazí se trochu rozparádit!

Pavel Štýbr: Světlo na příděl(do 25.3.2018 v 10:00, Galerie města Plzně, Plzeň)

Pavel Štýbr se nejvíce a nejsvobodněji vyjadřuje malbou, která je ve své podstatě rozšířenou podobou abstrakce a má poeticko-filozofickou povahu. Jeho výtvarný jazyk vychází z principů abstraktní malby. Milovníci umění, určitě vyrazte!

Velikonoční dílny v Obchodním centru Plzeň(25.3.2018 v 14:00, Rokycanská třída 1424/128, Plzeň)

Čekají na vás Tradiční řemesla u příležitosti blížících se Velikonoc. Pro děti jsou připraveny oblíbené dílny, kde si můžou uplést pomlázku, ozdobit velikonoční perníčky nebo vajíčka. Na své si tu přijde opravdu každý.

Hvězdné manýry(25.03.2018 v 19:00, Měšťanská Beseda, Plzeň)

Jak ubytovat v jednom hotelu dvě vynikající umělkyně, které se ale navzájem nesnášejí a nejraději by si vjely do vlasů? Lukáš Vaculík, Adéla Gondíková či Iva Andrlová vás zaručeně pobaví v nové špičkové bláznivé komedii!