TIPY NA VÍKEND: pivní hody, něco pro dobrou věc i opravdu žhavé koncerty

ilustrační foto

Minulý velikonoční víkend je sice za námi, nicméně zoufat nemusíme. Kulturních a společensko-zábavních akcí nabízí Plzeň i její okolí stále nespočet. Na své si tento víkend přijde určitě každý z vás. Těšit se můžete například na pivní radovánky, inspirativní přednášku, zajímavou výstavu, podpůrnou činnost či vystoupení známých hudebních kapel. Čtěte dál…

ZOO TRHY 2018(07.04.2018 od 09:00 hod., Kulturní dům Peklo, Plzeň)

V Plzeňském kulturním domě se uskuteční již tuto sobotu tradiční ZOO Trhy Plzeň. Trhy se konají každý měsíc a najdete na nich terarijní zvířata, krmiva, chovatelské potřeby a pomůcky pro teraristy, minerály nebo bezplatnou veterinární poradnu a mnoho dalšího.

12. Excellentní žena(07.04.2018 od 09:00 hod., Měšťanská beseda, Plzeň)

Konference EXCELLENTNÍ ŽENA umožňují setkávání žen, které jsou aktivní, zajímají se o svět kolem sebe a chtějí se dozvídat nové věci. Záměrem je vybrat nejlepší témata a nejlepší lektory, kteří zaujmou. Takže milé dámy, udělejte si chvilku pro sebe a vyrazte!

Vepřové hody a 3. ale fest(07.04.2018 od 10:00 hod., Druztová)

Stejně jako minulý rok i letos proběhnou v sobotu 7.4. ve Stodolní hospůdce Druztová vepřové hody spojené s přehlídkou zdejších piv a hlavně těch svrchně kvašených, kterých bude celkem 5 druhů. Nejen milovníci piva si zde tak přijdou na své.

Ukliďme břehy řeky Radbuzy(07.04.2018 od 13:00 hod., Cukrovarská, Plzeň)

Ekologická akce s názvem „Ukliďme svět, ukliďme Česko!“ Pomozte uklidit pěší stezky kolem řeky Radbuzy, od mostu Milénia k Doudlevecké lávce. Chcete-li přispět dobrým skutkem přínosným pro nás všechny, určitě se sem vydejte.

Škola čepování piva Pilsner Urquell(07.04.2018 od 17:30 hod., Plzeňský Prazdroj, Plzeň)

Tříhodinový program, během kterého vás pivovarští odborníci zasvětí do tajů správného čepování piva Pilsner Urquell. Můžete přijít hned s několika přáteli, či pokud nemáte „parťáka“, dorazte sami a přiučte se něčemu, co by vás mohlo bavit.

MIG 21

Mig 21: Svoboda není levná věc(07.04.2018 od 20:00 hod., Klatovy)

A kdo si chce užít o víkendu trochu té muziky a odreagovat se při sobotním večeru, je tu nadupaný koncert oblíbené hudební skupiny Mig 21. Jak členové kapely sami říkají, každoroční hledání názvu turné je na tom celém asi ta nejtěžší věc. Adeptů na název bylo letos také mnoho, nakonec vybrali tento, tak se nechte překvapit, „co na vás zahrají!“

Cocotte Minute + Pio Squad(07.04.2018 od 20:30 hod., Buena Vista Club, Plzeň)

Kdo nepůjde na Mig 21, může zají třeba na další neméně ohlasnou kapelu Cocot Minute. A Pio Squad. Už v sobotu v půl deváté večer tato skupina pořádně roztančí sál Buena Vista Clubu! Ačkoliv by se mohlo zdát, že Cocotte Minute mají s Pio Squad pramálo společného, opak je pravdou. O tom se přesvědčte už sami.

ilustrace Josefa Hodka / foto: ZČM

Josef Hodek a kniha(do 08.04.2018, Národopisné muzeum Plzeňska, Plzeň)

Pro milovníky umění trvá až do této neděle unikátní výstava, která představí vůbec poprvé v úplnosti knižní tvorbu významné osobnosti plzeňské kultury, malíře a grafika Josefa Hodka (1888–1973). V roce 2018 si tak připomenete 130. výročí jeho narození. Současně je tento rok jubilejním pro vznik Československé republiky, v jejichž službách Josef Hodek působil jako učitel, a svým výtvarným dílem podporoval její demokratické ideály.