TIPY NA VÍKEND: hudba na Boleváku, historie na hradech a dixieland ve městě

Bolevák music festival

První polovina prázdnin je za námi a před námi je první srpnový víkend. Čeká vás hudební festival a spousta zábavy u Boleveckého rybníku v Plzni nebo Mezinárodní dixielandový festival a také trocha té historie v rámci akcí na českých hradech.

Bolevák Music Festival – Plzeň(4.8.2018, Plzeň)

JP Entertainment uvádí 5. ročník unikátního spojení letní atmosféry, hudby a zábavy. Bolevák Music festival je zajímavý tím, že je na rozdíl od jiných festivalů i přes den. Účastníci oceňují doprovodný program v podobě vodních atrakcí, tanečních vystoupení a mnoho dalšího. Podrobnosti najdete zde.

Noční hrané prohlídky hradu Potštejn s Karlem IV.(4.8.2018, Žinkovy)

Jedinečné hrané noční prohlídky HRADU POTŠTEJN proběhnou v sobotu 4. Srpna od 21.00, 22.00 a 23.00. Vstupné bude činit 89 Kč, zlevněné pak 59 Kč. Občerstvení na místě bude otevřeno. Za deště se bohužel nehraje. Nevhodné pro malé děti. Kvůli omezené kapacitě pořadatelé doporučují udělat rezervaci na akci předem.

The Dixie Hot Licks / foto: Milan Svoboda

Mezinárodní dixielandový festival Plzeň(4.8.2018 až 5.8.2018, Měšťanská Beseda, Plzeň)

Třetí ročník plzeňského dixielandového festivalu proběhne v zahradě Měšťanské besedy v sobotu a v neděli za účasti několika českých a dvou zahraničních kapel. Chybět nebude ani tradiční neworleánský průvod z náměstí Republiky do Besedy.

Kašperskohorská pouťová zábava – Hrad Kašperk(4.8.2018 až 6.8.2018, Kašperské Hory)

Tak tohle zní opravdu lákavě. Spojení historické atmosféry s pouťovými radovánky. Na divadelní speciál totiž navazuje každoroční Kašperskohorská pouťová zábava a veselí. Ve městě bude rušno od 4. do 6. srpna. Tak přijeďte!