TIPY NA VÍKEND: Festival čokolády a vítání jara v Plzni!

ilustrační foto

Tak na tenhle víkend se opravdu těšte. Čeká vás nespočet kulturních akcí v celém kraji. Festivaly, plesy, velikonoční jarmarky, koncerty, výstavy i pohádky pro děti. A rovnou se rozloučíte i se zimou a přivítáte jaro na Náměstí republiky v Plzni!

Velikonoční jarmark(17.3. v 8:00, náměstí Augustina Němejce, Nepomuk)

Již sedmou sezónu Nepomuckých trhů odstartuje Velikonoční trh na náměstí Augustina Němejce. K zakoupení zde budou nejen farmářské produkty, ale též velikonoční sortiment. Chybět nebude ani doprovodný program, živá hudba a pohádka. Víkend v Nepomuku dále pokračuje tzv. Jarní poutí.

Velikonoční jarmark(17.3. v 9:00, Zahrádkář Domažlice, Domažlice)

A protože se blíží jaro a Velikonoce, jsou tu také velikonoční jarmarky. Tak si přijďte nakoupit velikonoční dekorace a řemeslné výrobky v sobotu od 9:00 do 16:00 do Domažlic.

Tatínek 002(17.3.2018 v 15:00, Divadlo Alfa, Plzeň)

Tři pohádky z knížky A. Goldflama Tatínek 002 o nejlepším tatínkovi na světě a mamince a o dětech a o tom, jak to bylo o prázdninách a o lese a o moři a taky o velrybě. Vezměte děti a vyrazte!

Deadly storm festival(17.3.2018 v 16:00, Divadlo Jezírko, Plzeň)

17.3. 2018 již po dvanácté v Plzni povstanou zombie, aby zničily tento svět. Tentokrát na novém místě v Šeříkovce. Přijďte jako minulé ročníky podpořit jedinečný undergroundový festival! Dvě pódia, dobré pivo i zvuk.

23. Reprezentační ples LC Plzeň – City(17.3. v 19:00, Plzeň)

LC Plzeň-CITY pořádá již 23. reprezentační ples, jehož výtěžek tradičně podporuje plzeňské středisko Tyflloservis o.p.s. Těšte se na bohatý program. Čeká vás welcome drink, zahájení plesu, hudba k poslechu i k tanci a mnoho dalšího.

Doga – hard werk tour 2018 + Komunál, Booters(17.03.2018 v 20:00, Kulturní dům, Mrákov u Domažlic)

Legendární česká hard-rocková kapela DOGA už od roku 1988 velmi úspěšně koncertuje po celé střední Evropě. Výraznou tváří Dogy je frontman Roman „Izzi“ Izaiáš, který je jedním z průkopníků hard-rockové image na české scéně.

Sebastian – koncert(17.03.2018 v 21:00, Cocktail bar Beseda, Stříbro)

Zpěvák, kytarista a textař, Sebastian Navrátil, který vystupuje pod svým křestním jménem Sebastian, se narodil 29. listopadu 1991 v německém Mnichově. Bránu do opravdového hudebního světa mu otevřela až účast v soutěži Česko Slovensko má talent, kde vystupoval se svoji tehdejší kapelou Just Try.

Čokoládový festival v Plzni(16. – 18.3. / sobota v 10.00-18.00, neděle 10.00-17.00, OC Olympia, Plzeň)

Přijďte se bavit s celou rodinou. Jsou pro vás připravené kvízy, soutěže a spousty dárků! Čeká vás výstava, historie vaření čokolády, sánky s prodejem čkolády, degustace, workshopy a vystoupení.

Vítání jara v Plzni: vynášení Morany Plzeň(16. – 18.3. v 10:30, zahájení – Chotěšovský dvůr, Plzeň)

Tradice vynášení „Morany“ je od pradávna jedním z nejpoutavějších a nejvýznamnějších výročních zvyků, symbolizujících odchod zimy a příchod jara. Na tzv. Smrtnou neděli, tj. pátou neděli postní, byla podle tradice „chytána“ plzeňskými děvčaty, která ji pak za zpěvu písní odnesla k řece a poté „sprovodila ze světa“.

Michal je kvítko v Plzni(18.3. v 14:00, Divadlo Alfa, Plzeň)

Michal je kvítko! Michal, bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Mění nejen scénu, ale i sám sebe. Roztančí sál v různých rytmech třeba letní plážové Samby, tančit tak budou nejen děti, ale i květiny!

Filumena Marturano aneb Manželství po italsku(18.3. v 19:00, Měšťanská Beseda, Plzeň)

Co musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři boháče? Simona Stašová a Svatopluk Skopal v komedii, jejíž nesmrtelnou filmovou adaptaci natočil pod názvem Manželství po italsku Vittorio De Sica. Do hlavních rolí tehdy obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

Andělské šeptání(18.3.2018 v 14:00, Bezdružice)

Jak objevit hloubku své duše? Jak najít pomoc u andělů? Jak mít rád sebe i ostatní? Jak se nechat vést správnou cestou? I to se dozvíte na zážitkovém kurzu autorky, vydavatelky a lektorky Konzultačního studia Kataríny Vojčekové. V ceně kurzu je prohlídka zámku v Bezdružicích a občerstvení.

Malá víla a její dobrodružství(18.3.2018 v 14:00, Nová Akropolis Plzeň)

Divadelní představení pro děti, které je vtáhne do světa obyvatel lesního království a jejich péče o přírodu. Každé představení je spojeno s programem zaměřeným na ekologickou výchovu.

Luděk Filipský / Kapky světla(13.1.2018 až 18.3.2018, Klenová – Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech)

České prostředí mělo několikrát možnost seznámit se na řadě výstav se sílícími evropskými proudy figurální malby, přicházejícími obzvláště z frankofonní oblasti a s osobitostí sobě vlastní je přetvářelo. Přijďte si vychutnat trochu toho umění do Galerie v Klatovech.