Tipy na víkend: Ezoterika, jazz i divadelní zápas

Adam Tvrdý trio vystoupí v Domažlicích / foto: Jiří Štarha

Červenec je skoro ve své polovině a před námi je již třetí prázdninový víkend. A protože je léto a jsou prázdniny, těšit se můžete na koncerty a festivaly, divadelní představení přímo pod širým nebem v centru Plzně nebo zajímavé akce pro děti.

Divadlo pro děti na hradě Švihov (14.7.2018 v 11:00 hod., Hrad Švihov, Švihov, Žižkova 1)

Pohádka z doby Rudolfa II. Mocný černokněžník, pekelné mocnosti, krásná princezna, udatný provazník. Souboj zlých mocností s udatným mládencem o krásnou princeznu. K rozveselení začarované princezny se bude žonglovat a kejklovat. Krásné renezanční kostýmy, alchymické křivule a součástí pohádky je i ukázka výcviku koně pro válčení v dávných dobách.

Koncerty / Klatovy / Open air lázně s Hitradiem (14.7.2018 v 15:00 hod. Klatovy, Dr. Sedláka 829)

Open Air Lázně s Hitradiem FM Plus je letní hudební festival konaný v Klatovech v polovině července a na své si přijde zejména mladší generace. V letošním roce vystoupí Adam Mišík, Atmo Music, Reginald, Annet Charitonová, Sofian Medjmedj, Diana Kalashová a klatovský Adys.

Bohemia Jazz Fest – Domažlice (14.7.2018 v 17:30 hod. Domažlice, Náměstí míru)

Bohemia Jazz Fest je jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v celé Evropě. Byl založen v roce 2005 špičkových jazzovým kytaristou Rudy Linkou, jehož cílem bylo zpopularizovat vynikající jazz v České republice. Přesný program zde.

Divadelní léto pod plzeňským nebem: Improzápas (14.7.2018 v 20:30 hod., Plzeň, Křižíkovy sady)

Improzápas je malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem utkávají v hraných, zpívaných i vyprávěných improvizacích na divácká témata. Cílem, ač to tak na první pohled může vypadat, není zničit protivníka, ale společně vytvářet kvalitní improvizaci, mít radost ze hry a komunikace mezi herci a diváky.

Miluj svůj život – 52. mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů (od 13.7.2018 do 15.7.2018, Plzeň, Vejprnická 56)

Základ festivalu tvoří přednášky, koncerty, cvičení a pracovní dílny probíhající hned na několika místech souběžně. Součástí festivalu je velká prodejní výstava s nabídkou nejrůznějšího zboží a služeb, včetně oblíbených poraden alternativní a klasické medicíny.