TIPY NA VÍKEND: Dobré jídlo U Jiřího a rozloučení se Sportmánií

ilustrační

Konec srpna a tedy i konec letních prázdnin se pomalu blíží. To však neznamená, že by o kulturní a zábavné akce měla být nouze. Ba naopak. Festival Doubravecký gurmán odstartuje v sobotu v 10 hodin, všechny podrobnosti najdete zde. Naposledy můžete zajít do areálu za OC Plaza na Sportmanii 2018 a to zdaleka není všechno.

Hradozámecká noc na hradě Potštejn 2018 (25.8.2018 v 19.30 hod., Žinkovy)

Netradiční hrané prohlídky na téma: „Šlechta českých zemí v evropské diplomacii“. Do historie vás přenesou divadelníci místní OCHOTNICKO-ČTENÁŘSKÉ BESEDY ORLICE za stylového doprovodu žesťového kvartetu PARDUBIČTÍ POZOUNÉŘI.

Kryštof kempy – Plzeň (25.8.2018, Plzeň)

Na své pouti má naplánováno celkem 8 zastávek. Kryštof kemp již tradičně začínají na Moravě a v polovině prázdnin se přesouvají do Čech. Regionální pivovar Ostravar, dlouhodobý partner kapely Kryštof, pro kempy opět připravil atraktivní pivní menu i řadu pivních zajímavostí v programu. Všechny Kryštof kempy jsou letos tematicky věnovány historii, princům a princeznám. Co se hudby týká, krom Kryštofů se návštěvníci mohou těšit na vystoupení kapel Nebe, No Name nebo Petra Jandu z kapely Olympic.

L. Drtina: Spisy Bohumila Hrabala

PODTRŽENO… Luboš Drtina (25.5.2018 až 26.8.2018, Západočeská galerie v Plzni, Plzeň, Pražská 13)

Luboš Drtina patří k autorům, kteří významně ovlivnili užitou grafiku. Výstava bude nejen výběrovým přehledem dosavadní Drtinovy tvorby, ale především ukázkou tvůrčí práce s mnohoznačnou povahou grafických prvků, znaků a obrazů v užitém díle, ilustraci, autorské knize i volné tvorbě.

Vyhnaní (do 26.8.2018, Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, Rokycany, náměstí J. Urbana 141)

Výstava pod názvem „Gli spostati – Profughi, Flüchtlinge“ představuje nepříliš známou kapitolu Velké války, která se dotkla i historie rodin a obcí v Čechách a na Moravě. Pokud máte rádi umění a historii, určitě vyrazte!

Na dosah 3 / Současné umění z Lince (do 26.8.2018, Galerie města Plzně, Plzeň, náměstí Republiky 40)

Třetí ročník výstavního projektu Na dosah, který vždy probíhá v Galerii výtvarného umění v Chebu a v Galerii města Plzně, představuje tvorbu šesti umělců reprezentujících současnou výtvarnou scénu Lince, hlavního města spolkové země Horní Rakousko. Cílem projektu je postupně zmapovat aktuální umění v menších centrech v blízkosti českých hranic.