TIPY NA VÍKEND: Chodské slavnosti, No Name nebo letní kino v pivovaru

Igor Timko ze skupiny No Name

Srpen je skoro ve své polovině a před námi je další vytoužený víkend. Tuhle sobotu a neděli byste si rozhodně neměli nechat ujít tradiční Chodské slavnosti v Domažlicích, kde v pátek proběhne ještě oblíbený Chodrockfest. Těšit se ale můžete i na další akce.

Letní kino v Prazdroji – Pelíšky(10.8.2018 v 21:30 hod., Zahradní pavilon Formanka)

Nenechte si v pátek ujít klasickou českou komedii Pelíšky! Již od 21:30 hodin u Zahradního pavilonu Formanka nad nádvořím pivovaru v rámci prázdninového Léta v Prazdroji. Příběhy jedné historické generace – stárnoucích rodičů, dospívající mládeže a malých dětí.

Chodrockfest(do 10.8.2018, Domažlice)

Chodrockfest, který se koná v průběhu Chodských slavností, proběhne 9. a 10. srpna. Letos se tento hudební festival uskuteční již potřetí, a je jasné, že bude chtít navázat na úspěšný první i druhý ročník. Vystoupí No Name, Xindl X, Mirai, Odysseaa a další.

Chodské slavnosti

Chodské slavnosti 2018(10.8.2018 až 12.8.2018, Domažlice)

Chodské slavnosti 2018 se konají 10. – 12. 8. 2018 jako jedny z největších a nejstarších národopisných slavností folklor. Čekají vás tradice, vynikající chodské koláče, staročeský řemeslný jarmark, slavná mše svatá na Vavřinečku a mnoho dalšího. Vstup je zdarma a kompletní program najdete zde.

Rybí slavnosti na zámku Zelená Hora(11.8.2018, Nepomuk)

Zelenohorské rybí slavnosti na zámku Zelená Hora nabídnou Kuchařské Duo MA-MI, zábavně-naučné ukázky úpravy jídel z čerstvých ryb a bylinek s bezplatnou ochutnávkou (kapr, pstruh, makrela, hoki), kapelu „Z Vršku“ nebo prohlídky 1. a 2. patra zámku Zelená Hora. To bude zajímavé, tak vyrazte!

Lydie Šloufová – Biblické motivy v textilní tvorbě(do 12.8.2018, Muzeum církevního umění plzeňské diecéze, Plzeň, Františkánská 11)

Výstava v letním refektáři představí 19 tapiserií (převážně aradecorů) s biblickými motivy. Lydie Šloufová, po letech působení na ZUŠ v Rokycanech, vyučuje posledních 25 let výtvarnou výchovu a dějiny umění na Církevním gymnáziu v Plzni. Od roku 2007 je členkou Unie výtvarných umělců Plzeň. S jejími pracemi jste se pravidelně mohli setkat na četných výstavách např. v Českém rozhlase Plzeň, Galerii Jiřího Trnky v Plzni i v dalších městech.