Těžký a zajímavý soupeř, říkají Viktoriáni po losu

foto: FCVP

Los prvního vyřazovacího kola jarní fáze Evropské ligy přisoudil Viktorii Plzeň soupeře z Chorvatska – Dinamo Záhřeb. Zástupci Viktorie Plzeň se shodli, že jde o těžkého, ale zároveň i hratelného soupeře.

„Je to zajímavý soupeř a zároveň velmi silný. Má velice dobré fanoušky. Myslím si, že je dobře, že opět narazíme na nového soupeře, se kterým jsme ještě nehráli. Z tohoto pohledu je to atraktivní,“ prohlásil po losu bek Viktorie David Limberský.

Vcelku spokojený je po losu také stoper Luděk Pernica. „Byli tam o dost těžší soupeři, Záhřeb je podle mě přijatelný tým. Vede chorvatskou ligu a čeká nás vyrovnaný souboj. Dinamo mělo ve skupině vyspělé evropské mančafty, takže sílu má, nečeká nás určitě nic lehkého a těšíme se i na tu atmosféru,“ uvedl.

Další obránce Radim Řezník vidí velkou zajímavost v tom, že Česká republika svádí právě s Chorvatskem přímý boj o dvě postupová místa do předkol Ligy mistrů. „Určitě to nebude jednoduché. V Záhřebu to bude těžké prostředí, ale já si myslím, že to je hratelný soupeř. Bude to silný mančaft,“ podotkl.

„Je to tým, který vyhrál skupinu Evropské ligy se ziskem 14 bodů a bez jediné prohry. Je to známé mužstvo plné skvělých fotbalistů, určitě to nebude jednoduchý soupeř. Všichni víme, že my i Slavia musíme uhrát pro český fotbal co nejlepší výsledky. Oba týmy pro to jistě uděláme všechno,“ prohlásil kouč Pavel Vrba.