Testujeme vozy Hyundai: Tuscon

Dnešním dílem se dostáváme pomalu k cíli. Jak se říká, to nejlepší na konec. V tom nás utvrdil model ze stáje Hyundai , poslední ne v řadě modelů, ale v řadě našich testovacích vozů. Dámy a pánové, dovolte nám hrdě představit Hyundai Tuscon!

tuscon013Pokud se dámy něčeho bojíte a chcete mít v životě jistotu, pak osedlejte tento bezesporu skvost mezi skvosty, diamant mezi diamanty! Nás napadla jedna píseň, sotva jsme ujely pár kilometrů a to„ Teď královnou jsem já“. Pravdou je, že lákavé a velice příjemné pohledy mužů, kolem kterých jsme projely, nebo když jsme zastavily cestou na kávu na čerpací stanici, nás mile překvapily, neboť jsme ženy již před hranicí padesátky. Bohužel, skutečnost byla jiná a oči všech přítomných směřovaly na námi osedlanou nádheru  2,0CRDi VGT 4×4.

Celý interiér je naprosto báječně prostorný, při vyklopení zadních sedadel vznikne přímo lůžkový prostor, zadní sedadla jsou naprosto v úžasné vzdálenosti od předních sedadel pro dlouhé, až maximálně dlouhé nohy a osoby objemnějšího vzrůstu. To pochopitelně platí pro sedadlo a prostor řidiče a spolujezdce.

tuscon_100My jsme nenašly žádnou vadu na kráse, prostě nic, co by bylo nepříjemné a obtěžující. Klimatizace nastavitelná zvlášť pro řidiče i spolujezdce nám naprosto vyhovovala, neboť každá jsme jiná, jedna má ráda teplo a druhá chladnější klima.

Abychom nezapomněly, startování pouhým dotykem, automatické zamykání a odemykání vozu, aniž bychom musely manipulovat s klíči, je naprosto perfektní. Báječné jsou také, mimo jiné, senzory, které vás upozorní, pokud chcete předjíždět, zda nejste v blízkosti dalšího vozu.

Co se týče jízdních vlastností, zde si přijdou nejen ženy, ale zejména pánové na své. Adrenalin od A až po Z.

Tuscon je auťák na dálnici, do města, do terénu, na hory, každý svah zvládne bravurně a kdo to jen trochu umí, vyřádí se s ním, dokud bude mít nádrž plnou.

Pánové, pokud se o své jemné polovičky bojíte, za nás doporučujeme jeden z nejvýkonnějších nejbezpečnějších vozů a to Hyundai Tuscon.

Tucson 2,0CRDi VGT 4×4

Karoserie: 5 dveřová, 5 místná

Motor:

–         Vznětový řadový

–         Počet válců 4

–         Kompresní poměr 16,0:1

–         Zdvihový objem 1995

–          maximální výkon: 136 kW/4000ot.

–         maximální točivý moment 400/1750-2700ot.

–          Maximální rychlost 201 km/h

–         Vstřikování: Commonrail

Převodovka: manuální, 6 rychlostí

Spotřeba:

–          (město/mimoměsto/kombinovaná) 7,1/5,2/5,9

Hmotnosti:

–         Provozní hmotnost:1662-1826 kg

–         Nejvyšší technicky přípustná hmotnost 2250 kg

Rozměry:

–         Celková délka: 4475 mm

–         Celková šířka: 1850 mm

–         Celková výška: 1645 mm

–         Rozvor: 2670 mm

–         Objem zav. Prostoru: 513/1503 litru

Podvozek:

–         Přední náprava: typ McPherson s příčným stabilizátorem

–         Zadní náprava: víceprvková

–         Brzdy: Kotoučové, vpředu s vnitřním chlazením

Tucson se dělá i ve variantě 1,7 CRDi tedy nafta a pak 1,6 benzin GDi a 1,6 benzin Turbo GDI. Kombinovat lze i pohony. Tedy 4×2 a 4×4.

Nabídka Hyundai:

Hyundai na vozidlo poskytuje zcela bezkonkurenční  5-ti letou záruku bez omezení kilometrů

PPM – program permanentní mobility

Bezkonkurenční Hyundai pojištění – 0% spoluúčast, povinné ručení ZDARMA, Možnost využití náhradního vozidla z programu PPM, Hyundai GAP, možnost jednou ročně snížit pojistnou splátku

ASPEKTA Trading je rodinná firma s 26letou tradicí. Poskytuje komplexní služby v oblasti prodeje a servisování automobilu – autosalon, autoservis, pneuservis, klempírna, lakovna, vše pod jednou střechou. V motoristickém centru dále najdete ruční myčku automobilů a benzinová čerpací stanici. Společnost je smluvním partnerem pojišťoven.

Děkujeme společnosti Aspekta Trading s.r.o za zapůjčení všech vozů.

Příští víkend vám představíme dva modely značky MAZDA, jehož prodejcem se servisními službami je taktéž společnost Aspekta Trading s.r.o.