Testujeme vozy Hyundai: i40

foto: plzen.cz

Dámy a pánové, dnešní díl představování vozů Hyndai začínáme  v rychlém tempu, se zvýšeným krevním tlakem a zvýšenou srdeční frekvencí. Na úvod jednoznačně DOPORUČUJEME PŘEDVÁDĚCÍ JÍZDU.

i40_019Minulý víkend jsme vás seznámily(ano, ypsilon je správně!) s vozy Hynudai i20 Aktive a i30 kombi.  Tento víkend přinášíme naše zážitky a poznatky dalších dvou modelů a to Hyndai i40 a Hyundai Tuscon.

Jak bylo řečeno, ze stáje Hyundai jsme nerady opouštěly model i30 kombi. Sotva jsme potlačily slzy, držely jsme v ruce klíče od Hyundai i40. S kolegyní jsme se domnívaly, že už nás nic nepřekvapí, avšak opak byl pravdou. Z autosalonu Aspekta Trading s.r.o k nám vyjela krasavice. A to doslova. Pravdou je, že Hyundai i30 kombi nás nadchla nejen svým designem, nicméně při pohledu na čtyřicítku se nám podlomila kolena. Tyto dojmy se posílily v momentě, kdy jsme roztočily motor 1,7 CRDi a vyrazily na svou první jízdu.

i40_007Všem, kdo nejsou zvyklí osedlat silnější motory,doporučujeme,aby první jízdu vyzkoušeli mimo běžný silniční prostor,neboť tento mazel vám dá skutečně zabrat. Síla,rychlost,dynamika,to jsou základní prvky tohoto krasavce.Čtyřicítka je vážně naprosto báječný model,který vám neudělá ostudu, ba naopak. Pokud hledáte něco výjimečného pro dlouhé a denní jízdy, něco, za co se nemusí stydět ani nejnáročnější muž, pak doporučujeme sáhnout po tomto voze.

Je těžké krátce popsat, jaké pocity jsme měly již při prvním usednutí za volant. Naprostá výjimečnost designu, která vám rozbuší srdce, dokonalost jízdních vlastností, které oceníte ne jen při jízdě po městě.

i40_015Interiér je přizpůsoben právě vašemu pohodlí,které oceníte při dlouhých a náročných cestách.Zde je dokonalost sama.Nás zaujala sedadla,která  lze nastavit tak,aby vás nebolela záda při dlouhých jízdách ( neodborným názvem, za což se omlouváme ,že si jej jednoduše nafouknete ) a pochopitelně vyhřívání,které je v zimním období velice příjemné.

Je toho mnoho, čím vás Hyundai i40 nadchne ( jenom například  na volantu najdete snad vše,aby jste nemuseli tápat po palubní desce ), proto doporučujeme navštívit autosalon Aspekta Trading s.r.o,kde si tento model můžete ne jen prohlédnout,ale pochopitelně i osobně vyzkoušet. Pro nás je to ďábel na cestách!

Technické údaje: Hyundai I40 1,7 CRDi

Karoserie: 5 dveřová, 5 místná

Motor:

–          Vznětový řadový DOHC, 16V

–          Počet válců 4

–          Kompresní poměr 15,7:1

–          Zdvihový objem 1685

–           maximální výkon: 104 kW/4000ot.

–          maximální točivý moment 340/1750-2500ot.

–           Maximální rychlost 200 km/h

Převodovka:  manuální, 6 rychlostí

Spotřeba: (město/mimoměsto/kombinovaná) 5,3/4,2/4,6

Hmotnosti:

–          Provozní hmotnost:1599-1752 kg

–          Nejvyšší technicky přípustná hmotnost 2130 kg

Rozměry:

–          Celková délka: 4775 mm

–          Celková šířka: 1815 mm

–          Celková výška: 1470 mm

–          Rozvor: 2770 mm

–          Objem zav. Prostoru: 553/1719 litru

Podvozek:

–          Přední náprava: typ McPherson s příčným stabilizátorem

–          Zadní náprava: víceprvková

–          Brzdy: Kotoučové, vpředu s vnitřním chlazením

Nabídka Hyundai:

Hyundai na vozidlo poskytuje zcela bezkonkurenční  5-ti letou záruku bez omezení kilometrů

PPM – program permanentní mobility

Bezkonkurenční Hyundai pojištění – 0% spoluúčast, povinné ručení ZDARMA, Možnost využití náhradního vozidla z programu PPM, Hyundai GAP, možnost jednou ročně snížit pojistnou splátku

ASPEKTA Trading je rodinná firma s 26letou tradicí. Poskytuje komplexní služby v oblasti prodeje a servisování automobilu – autosalon, autoservis, pneuservis, klempírna, lakovna, vše pod jednou střechou. V motoristickém centru dále najdete ruční myčku automobilů a benzinová čerpací stanici. Společnost je smluvním partnerem pojišťoven.