Testujeme vozy Hyundai: i20 Active

Pánové, víme, jaké zvěsti kolují o ženách za volantem. Věřte však, že ne každá řidička je na silnici pohromou. Denně potřebujeme ke své profesi něco pojízdného, a protože máme každá z nás za sebou kolem 500 tisíc najetých kilometrů, jistě dokážeme ocenit nejen barvu, jak se to o nás říká, ale především jízdní vlastnosti, (nejezdíme pouze po městě a na nákupy) a také pohodlí. Protože jezdíme již nějaký ten pátek nejen u nás, ale také v zahraničí, je spousta značek, které nám věrně sloužily a poskytly nám tak pojízdnou kancelář, převlékárnu, kosmetický salon a občas i domov na jednodenní přespání.

Dnes a v dalších dílech letního magazínu vám představíme některé modely značky Hyundai, jež nám zapůjčila společnost Aspekta Trading s.r.o, která je autorizovaným prodejcem a autorizovaným servisem značky Hyundai a Mazda, a sídlí v Plzni na Rokycanské třídě 62.

Dříve, než budeme řešit jízdní vlastnosti, rády bychom poděkovaly jednateli firmy panu Jiřímu Pertlíčkovi, díky němuž jsme se dozvěděly spousty zajímavých a užitečných rad, které nám všem pomohou nejen na cestách, ale i v případě, že si se svým čtyřkolým mazlíčkem nebudeme vědět rady. K tomuto se vrátíme v průběhu léta v našem Letním magazínu.

přední sedadla / foto: plzen.cz
přední sedadla / foto: plzen.cz

Hyundai  i20 Active

Jako první,co nás pochopitelně zajímalo byl výkon motoru a spotřeba (jsme přece jen ženy ), dále pak  úložný prostor a interiér  auta – zejména odkládací prostory na telefon, nápoje, nabíječky apod.

Pro naše účely jsme si půjčily novinku v nabídce řady i20, tedy  motor 1,0 T-GDI DOHC D-CVVT 12V s výkonem 88, kW při 6000 ot./ min.  Jedná se o nový tří válcový motor přeplňovaný turbodmychadlem. Do nádrže jsme natankovaly 50 litrů benzinu Natural 95. Při prvním usednutí za volant jsme byly překvapeny prostorem, neboť na první pohled zvenku se nám tento vůz nezdál až tak moc prostorný. Spíše naopak, jevil se až velmi malý. Pohodlí u řidiče jsme zaznamenaly ihned a to vším, co jsme požadovaly. Přehledná palubní deska, svěží a dobře čitelné budíky, rádio, tempomat, vše na jednom místě a bez nepříjemných tlačítek, které u některých vozů na volantu obtěžují.

motor T-GDI HYUNDAI I20 ACTIVE / foto: plzen.cz
motor T-GDI HYUNDAI I20 ACTIVE / foto: plzen.cz

Dveře jsou řešeny pro opěrku ruky celkem příznivě, příjemný je také tunel mezi sedadlem řidiče a spolujezdce. Sedačky jsou pohodlné, místo mezi řidičem a zadním spolujezdcem je v rámci možností prostorné. Pokud máte dlouhé nohy, nemusíte mít obavy, že spolujezdec sedící za vámi by měl stísněný prostor. Problém by však mohl nastat, pakliže bude také větších rozměrů. V tomto případě by pravděpodobně jízda na delší vzdálenost nemusela být příliš příjemná a pohodlná.

Proto bychom tento model zařadily spíše pro mladé páry. Také bychom si tento model pořídily v případě, že bychom ještě měly malé děti, které nevyžadují na zadních sedadlech příliš mnoho prostoru. V tomto případě si umíme představit také cestování na delší vzdálenosti. Na své si jistě přijdou senioři a to ne jen pro útulný a příjemný prostor, ale při cestování na chalupy a za vnoučaty je obsah kufru dostačující i na převoz nejen babiččiných vajíček a dobrot, ale též pro převoz drobností právě na letní období, kdy se stěhují někteří z nás mimo město a užívají si své chajdy a chaloupky.

Hyundai i20 ACTIVE_SOUTEZNI

Informace k soutěži najdete zde.

Technické údaje vozu i20 Active 1,0 T-GDI DOHC D-CVVT 12V:

Karoserie: 5 dveřová, 5 místná

Motor:

–          zážehový, se zdvihovým objemem 998 ccm

–          Počet válců 3

–          Kompresní poměr 10,0:1

–          maximální výkon: 88,3 kW/6000 ot.

–          maximální točivý moment 171,6/1500-4000 ot.

–          Maximální rychlost 183 km/h

Převodovka: manuální, 6 rychlostí

Spotřeba: (město/mimo město/kombinovaná) 6,2/4,5/5,1

Hmotnosti:

–          Provozní hmotnost: 1165-1310 kg

–          Nejvyšší technicky přípustná hmotnost 1650 kg

Rozměry:

–          Celková délka: 4065 mm

–          Celková šířka: 1760 mm

–          Celková výška: 1529 mm

–          Rozvor: 2570 mm

Podvozek:

–          Přední náprava: typ McPherson s pomocným rámem a příčným stabilizátorem

–          Zadní náprava: tuhá torzní

–          Brzdy: Kotoučové, vpředu s vnitřním chlazením

Nabídka Hyundai

Hyundai na vozidlo poskytuje zcela bezkonkurenční  5-ti letou záruku bez omezení kilometrů

PPM – program permanentní mobility

Bezkonkurenční Hyundai pojištění – 0% spoluúčast, povinné ručení ZDARMA, Možnost využití náhradního vozidla z programu PPM, Hyundai GAP, možnost jednou ročně snížit pojistnou splátku

ASPEKTA Trading je rodinná firma s 26letou tradicí. Poskytuje komplexní služby v oblasti prodeje a servisování automobilu – autosalon, autoservis, pneuservis, klempírna, lakovna, vše pod jednou střechou. V motoristickém centru dále najdete ruční myčku automobilů a benzinová čerpací stanici. Společnost je smluvním partnerem pojišťoven.