Teploty dnes budou atakovat třicítku. Zítra se objeví bouřky

Čtvrtek bude možná prvním dnem roku 2014, který překoná tropickou laťku 30 °C. Příliv teplého vzduchu od jihu bude totiž vrcholit, a den navíc nebude okořeněn žádnými přeháňkami ani snad bouřkami.

Pokud jste si ale zvykli na příjemné sluníčko, brzy přijde lehké zklamání. Konec této teplé vlny přijde totiž zítra se studenou frontou. Pátek ještě teplý bude, ale v odpoledních a večerních hodinách se vytvoří četné a podle stávajících odhadů i dost silné bouřky. Ty by měly v pátek zasáhnout především západní polovinu republiky. Ale víkend učiní spravedlnosti zadost. V sobotu pak můžeme počítat s bouřkami i na zbytku území, v neděli spíše už jen na východě. Víkend tedy bude opět poměrně naplněný deštěm, leč aspoň teploty budou o poznání vyšší, než o minulém víkendu. Měly by se pohybovat v rozmezí cca 22/26 °C.

Výhled na příští týden naznačuje, že spíše teplý (tedy už letní) charakter počasí, ale s četnými přeháňkami a bouřkami během dne, bude trvat možná až do konce měsíce května. Po celý příští týden počítají meteorologové s teplotami stejnými jako o víkendu, což znamená mezi 22 a 26 °C. Tento čtvrtek, který nabídne až třicítku, by tak měl být z celého měsíce nejteplejší.