Tenistka Sestini Hlaváčková přerušuje kariéru. V létě čeká potomka

Andrea Hlaváčková.

Plzeňská rodačka Andrea Sestini Hlaváčková dnes oznámila, že dočasně přerušuje kariéru. Důvodem je její těhotenství, prvního potomka přivede na svět v létě.

„Dlouhodobě jsem plánovali založení rodiny, to se nám povedlo velmi rychle potom, co jsme se začali snažit,“ vysvětlovala tenistka na tiskové konferenci. „Zamíchalo to s celým mým životem, musela jsem změnit všechny plány, ať už turnajů a všeho, oznámit to parťačce a trenérům, partnerům, sponzorům,“ prohlásila plzeňská rodačka, která je majitelkou stříbra z olympiády v Londýně, na svém kontě má dva grandslamové tituly v ženské čtyřhře, triumf na Turnaji mistryň i dva tituly ve Fed Cupu.

Sestini Hlaváčková zatím počítá s tím, že se ještě pravděpodobně nejedná o zcela definitivní konec kariéry. „Mám ale možnost si zmrazit žebříček a do tří let se vrátit. Kdybych chtěla. Nedovedu si to teď moc představit, ale nechci si tyhle dveře zavírat. Ideálně bych chtěla oznámit konec a rozloučit se na kurtu. To by bylo nejkrásnější, na nějakém grandslamu. Třeba na Wimbledonu,“ dodala.