Tělo mrtvého rybáře v přehradě Hracholusky potápěči zatím nenašli

ilustrační

Ani v neděli se nepodařilo policejním potápěčům, hasičům a vodních záchranářům najít v přehradě Hracholusky tělo dvaačtyřicetiletého rybáře, se kterým se v sobotu večer převrátila jeho loďka. Svědci tragické události naposledy viděli muže naživu v okamžiku, kdy se asi 30 metrů od břehu zoufale snažil přidržovat za bok převrácené loďky. Po chvíli zmizel pod hladinou a už se neukázal.

Po utonulém muži začali pátrat policejní potápěči, hasiči i armádní vrtulník s leteckým záchranářem ještě v sobotu večer. Pátrání ukončili po 19. hodině bez úspěchu. V tu dobu už venku zuřila vichřice. Na přehradu se pátrací tým vrátil opět v neděli ráno. Mluvčí hasičů Petr Poncar uvedl, že hasiči ukončili v neděli pátrání po 14. hodině, ani by se podařilo tělo rybáře objevit. „V dalším pátrání budeme pokračovat v pondělí. Dnes se prohledávala předem vytipovaná místa,“ potvrdila mluvčí policie Dagmar Brožová. Pátrací akci v neděli opět zkomplikovala vichřice.

Neštěstí se v sobotu stalo nedaleko od skal naproti kempu v Butově v okamžiku, kdy jel muž na loďce zavážet na vodu krmení pro ryby. Loď se ale převrhla, rybář skončil ve vodě a to se mu stalo osudným. Nelze vyloučit, že se loďka převrátila právě v důsledku silného větru.