Technika má zlaté dno 2017 mezi studenty

Sedmnáct týmů tvořených vždy dvěma žáky střední školy a dvěma žáky partnerské základní školy se dnes sešlo v kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň, Vejprnická 56, na soutěži Technika má zlaté dno 2017, kterou letos vyhlásil Plzeňský kraje popáté.

Úkolem soutěžních družstev bylo sestavení modelu výtahu s akustickou signalizací dojetí do stanice ze stavebnic Merkur 8 a Boffin 750. Na toto náročné zadání měli účastníci časový limit 4 hodiny. K dispozici jim byli tři odborní poradci a osmičlenný pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického.

Týmy žáků byly rozděleny do dvou kategorií, a to gymnázia a maturitní obory a zvlášť učební obory. Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Svazu průmyslu a dopravy, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií.

Vítězové pak převzali diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 3.000 korun (1. místo), 2.000 korun (2. místo) a 1.000 korun (3. místo).

Kategorie gymnázia a maturitní obory: 1. místo – Jan Gebhart, Jakub Klimeš, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň, Koterovská 85 & František Verner, Jana Lohrová, Masarykova základní škola Plzeň, Jiráskovo náměstí 10.

Kategorie učební obory: 1. místoJan Lüftner, Ondřej Halík, Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56 & Filip Ceplecha, Laura Vopatová, 15. základní škola Plzeň, Terezie Brzkové 33-35