Technické obory jsou opět v kurzu

Žáci si zakládají firmu / foto ZAK TV

Zvýšit zájem o technické obory. To má za cíl hra, ve které si děti ze základních škol založí firmu a následně se snaží uplatnit na trhu. Jde o unikátní projekt určený hlavně pro žáky osmých a devátých tříd z Plzně i celého kraje.

„Hra je rozdělena na 10 kol a v každém kole mají žáci nějaký úkol. Začínají tím, že si volí investiční strategii firmy a následně budují firmu krok po kroku. Na začátku je nejdůležitější, aby si postavili robota,“ konstatovala projektová manažerka SITMP Anna Čudáková.

Pak totiž mohou začít vydělávat. Žáci se snaží dostat firmu na trh a zajistit fungující obchod. Uplatnění při hře najdou i tací, kteří neholdují matematice a na první pohled nejsou technicky zdatní. „Někdo je více zaměřený výtvarně, tak začne tvořit marketing. I tady vidí, že je obrovským přínosem pro firmu,“ doplnil organizátor Pavel König.

Žáci díky hře Naše firma zjišťují, že i technické obory jsou zábavné. Organizátoři věří, že více mladých lidí si bude vybírat školy s tímto záběrem. Holky i kluci si zkouší své dovednosti například v rámci Projektového dne.