Plzeňský kraj slavil další medaile na olympiádě dětí a mládeže

Foto: odm2014.cz

Další zlatou medaili si dnes připsala na konto výprava Plzeňského kraje na zimní olympiádě dětí a mládeže, která se koná v těchto dnech na Vysočině. Postaral se o ní v nové disciplíně lyžařský orientační běh Jan Hašek.

Skloubit práci s mapou a výborný běh na lyžích, to vyžaduje lyžařský orientační běh. V programu zimní olympiády dětí a mládeže je zařazen poprvé. A radost udělal účastníkům z Plzeňského kraje. Jako první se jely závody ve sprintu, v nichž děti ze západu Čech získaly bronz díky Ondřeji Hasmanovi. Na střední trati pak triumfoval Jan Hašek.

„Jsme velmi spokojeni. Hlavně se závodem medium, kde dokázal Jan Hašek vyhrát v kategorii mladších žáků a potvrdil tak, že má výkonnost, a dokázal udržet koncentraci,“ uvedl trenér výpravy orientačních běžců na lyžích Jan Hasman.

Jan Hašek vítězstvím si vítězstvím spravil chuť po nepovedeném závodu ve sprintu. „Bohužel orazil špatnou kontrolu a kvůli tomu byl ze závodu diskvalifikován,“ popsal důvod neúspěchu v prvním závodě trenér Hasman.

Syn kouče orientačních běžců Ondřej Hasman naopak ve sprintu dokázal uspět a získal úplně první medaili Plzeňského kraje, a to bronzovou. Druhý závod medium sice další medaili Ondřeji Hasmanovi nepřinesl, ale i páté místo se počítá.

Velmi zajímavý je příběh kolem dalšího závodníka v plzeňské výpravě. Tomáš Kalivoda, bronzový medailista v triatlonu z minulé letní olympiády dětí a mládeže, jel poprvé a podruhé v životě lyžařský orientační běh. „Ukázal, že na to má. Čtvrté místo je velkým úspěchem při druhém startu v životě,“ uvedl trenér Jan Hasman.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here