Tajuplné postavy doby rudolfinské přivítala ministryně Karla Šlechtová

foto: Milan Svoboda

O Historickém víkendu se centrum Plzně zaplnilo tradičními postavami a ožilo hudbou, tancem, divadlem a šermem. Diváci měli možnost zhlédnout jezdecký turnaj i bitvu a poslechnout si zahraniční folklorní soubory na současně se konajícím Mezinárodním folklorním festivalu. Oslav se účastnila i ministryně Karla Šlechtová, jejíž Ministerstvo pro místní rozvoj se společně s agenturou CzechTourism staly hlavními partnery této akce.

Ministryně Karla Šlechtová ale nejvíc ocenila historický a osvětový rozměr akce: „Pořádání podobných akcí má kromě přirozeného zviditelnění míst, kde se konají, význam zvláště pro děti. Nenásilnou a hravou formou v nich probouzí chuť učit se novým věcem, snít o historií naší země a objevovat pozapomenutá místa a příběhy s ní spjaté. Jsem proto ráda, že Ministerstvo pro místní rozvoj s agenturou CzechTourism tento projekt podpořily,“ uvedla ministryně pro Karla Šlechtová.

Plzeňský Historický víkend našel ohlasy prostřednictvím sociálních sítí i v zahraničí. Program byl jako obvykle spojen s postavou a dobou Rudolfa II., jenž v Plzni pobýval, a s legendárním Golemem. Centrum Plzně žilo o víkendu celé ve znamení dávných dob. Turisté a místní obyvatelé tak mohly zhlédnout například jezdecký turnaj, bitvu Pasovských proti Plzeňským, nechyběla ani šermířská, hudební a taneční vystoupení, Pohádková cesta nebo dětmi oblíbený tradiční Vejšlap plzeňských strašidel. Podrobněji čtěte zde.