Tajemství podzemí i španělské rytmy

Strávit zajímavý víkend můžete hned na několika historických památkách Plzeňského kraje. Například zajímavé jsou noční prohlídky hradu Kašperk, tentokrát po stopách hejtmana Jana.  Tématem nočních prohlídek jsou dramatické životní osudy dlouholetého hejtmana – purkrabího hradu Jana Prechta z Rotenburku.

Nebílovy zase zvou na temperamentní španělské rytmy. Taneční umění a vášnivé flamenco španělské tanečnice Virginie Delgado odstartuje v sobotu 15. 7. 2017 letní hudební festival Anima Music 2017 na zámku Nebílovy. Festival plný emocí, vášně a krásných žen v průběhu léta představí také česko-francouzské duo TARA FUKI, nebo Chantal Poullain coby šansoniérku.

Podzemí Plasy

Klášter Plasy a tajemství jeho klášterního podzemí odhalí návštěvníci během tematicky zaměřených prohlídek z cyklu Monastýrování. Ve dnech  15. 7. a 16. 7. 2017 projdou   částí vzdušného systému a seznámí se s fungováním vodního systému konventu a okolních budov.

Ve spolupráci s kláštery Kladruby a Teplá připravili plasští 28. a 29. 7. 2017 sérii speciálních prohlídek. Jen v tyto dva dny se návštěvníci mohou podívat do nočních prostor kláštera, hledat kódy, luštit tajenku a v případě úspěchu získat volný vstup na tu samou akci i v dalších dvou klášterech, kde si hru dohrají. Prázdniny zakončí tradiční hrané noční prohlídky plaského konventu s Divadelním spolkem Lípa Hodovíz. Prohlídky vycházejí každou půlhodinu od 19:00 do 23:00.