Tady Vary. Začíná přehlídka filmů z Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Přehlídku zahájí australské drama Než skončí léto, divácký hit filmového festivalu v Benátkách.

Přehlídka filmů, které měly být na programu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, začíná v pátek v plzeňské Kině Beseda. Populární akce se letos nemůže uskutečnit ve své obvyklé podobě, zavítá tak místo toho do kin v celé České republice. Celkem nabídne 16 filmů během 9 dnů. Některé snímky doplní úvody a živé diskuze na plátně. K filmu Teplouš přislíbili organizátoři návštěvu delegace, která by měla přijet za diváky do Kina Beseda. Každé promítání bude navíc doprovázet úvodní znělka a zdravice tvůrce. V kině nechybí červený koberec a dekorace, které navodí festivalovou atmosféru.

Přehlídku zahájí australské drama Než skončí léto, divácký hit filmového festivalu v Benátkách. Před filmem čeká diváky zahájení přehlídky Tady Vary na plátně. Živý úvod k filmu Zlovolné historky z předměstí, který získal Stříbrného medvěda za nejlepší scénář na festivalu Berlinale, se bude promítat 7. července z kina Světozor. Po filmu bude následovat online živá debata s režiséry Fabiem a Damianem D’Innocenzo.

O den později 8. července od 17 hodin přislíbili organizátoři návštěvu delegace ke snímku Teplouš, který vypráví příběh šestnáctiletého chlapce v prostředí jihoafrické povinné vojenské služby. Za diváky Kina Beseda přijede Martin Horyna, který je už od roku 2011 dramaturgem MFF Karlovy Vary. Večerní projekci filmu Meky, energický portrét zpěváka Miro Žbirky, doprovodí jak živý úvod z Kina Světozor, tak diskuze po skončení filmu.

Poslední snímek přehlídky Honey Boy, strhující, bolestivě upřímný a hořce humorný popis komplikovaného vztahu syna a otce alkoholika, bude 11. července předcházet promítané zakončení přehlídky Tady Vary.

Před žádným z filmů v rámci programu přehlídky Tady Vary nebude chybět znělka a zdravice od tvůrců filmu. „V Kině Beseda už na diváky čeká červený koberec a speciální výzdoba, které – jak doufáme – v nich probudí festivalovou náladu,“ řekl Daniel Jaroš, manažer Kina Beseda s tím, že ve foyer kina bude k dispozici také bar s občerstvením.

Vstupenky na přehlídku TADY VARY jsou v prodeji na www.mestanskabeseda.cz a www.goout.net a v pracovní dny od 11 do 16 hodin také na předprodejním místě na náměstí Republiky 41 v Plzni. V místě konání není možné vstupenky zakoupit.