Světoznámý výtvarník Alexander Sádlo vystaví své dílo v Plzni

Figurální kresby, oleje, koláže, portréty, ale i šperky a keramiku Alexandera Sádla můžete od 1. června do 30. srpna vidět na výstavě v hotelu U Pramenů.

Alexander Sádlo se narodil na Slovensku v roce 1927 . Mládí strávil v Plzni, kde jako učeň maloval divadelní kulisy. Později emigroval do Austrálie. Práce v keramické továrně jej přivedla k pokusům s emailováním mědi, začal také experimentovat s trojrozměrnými optickými efekty v malbě a používáním emailu v malířství a šperkařství.

Jeho první samostatná výstava upoutala značnou pozornost a několik děl zakoupila i Národní galerie v městě Canberra a Národní galerie jižní Austrálie. Stal se dokonce členem Sdružení současného umění jižní Austrálie. Pokusy se stereoskopickými kolážemi mu přinesly několik národních uměleckých cen. Po svatbě se usadil v Anglii a v 70. a 80. letech se zúčastnil několika mezinárodních výstav uměleckých emailů.

Od 90. let se Sádlo zabývá figurální olejomalbou, koláží, emailem, šperky, keramikou, rodinnými portréty a portréty na objednávku.