Světoznámý fotograf Josef Adlt fotil na Boleváku Bikini Fitness Renatu Benigno

Rodačka z Brazílie žijící nyní v sousedním Německu Renata Benigno nebyla v České republice poprvé. Prostředí, tedy Bolevecký rybník, který Josef Adlt zvolil za ideální místo na focení, si pochvalovala. Tato půvabná krasavice s figurou, kterou by ji mnohé mohly závidět, působila během focení jako skromná, kultivovaná a milá dáma.

Renata Beningo s Josefem Adltem spolupracuje velmi ráda. „On je prostě výborný fotograf a ta spolupráce s ním je naprosto skvělá,“ řekla. A totéž o ní tvrdí Josef Adlt, který zdůrazňuje i fakt, že Renata je v současné době asi nejkrásnějším tělem, s kterým fotograf jako on může pracovat.

Josef Adlt letos vystavoval před budovou Západočeského muzea v Plzni, v roce 2013 proběhla výstava jeho 15 velkoformátových fotografií v Západočeském muzeu. Málokdo z oboru kulturistiky, ale i fotografie, by neznal jeho práci. Fotil na prestižních soutěžích a dvakrát mu pózoval i Arnold Schwarzeneger. „Já sám opravdu rád fotím kulturisty, je jedno, zda v plenéru či v ateliéru, sám jsem kulturistou byl a tak vím, jak s nimi pracovat a co vše tento obor obnáší,“ říká Josef Adlt. Plzeňský rodák je mistrem svého oboru a v mezinárodní konkurenci má své pevné místo. Podle Josefa Adlta  vyšvihne fotografa z průměru na světovou špičku několik věcí – je to estetické cítění  a znalost pravidel sportu, pokud chce zachycovat sportovce v akci. A to způsobem co nejuvolněnějším s tím, že osloví širokou veřejnost.

Bikini Fitness

Charisma, sportovní založení a cílevědomost. To jsou předpoklady k tomu, aby mohla žena uspět v kategorii bikiny fitness. Nejúspěšnější závodnice mají symetrickou postavu s vyrýsovanými svaly, ale na tvrdou muskulaturu v tomto případě můžete zapomenout. Rozhodčí hodnotí především komplexní a přirozený vzhled, ideální je stejně vyvinutá vrchní i spodní část těla. Každá závodnice může dotvářet svou vizáž vhodným líčením, účesem nebo dalšími doplňky, které by mohly zaujmout porotu a diváky.