Světový den záchrany života podpořil laickou resuscitaci

foto: ZZS PK

V sídle krajských zdravotnických záchranářů se v úterý konal Světový den záchrany života. Ten si klade za cíl seznámit laickou veřejnost se základy oživování při náhlé zástavě oběhu. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje se již popáté přidala k nynější celosvětové akci (do loňska šlo o Evropský den záchrany života). 

Čtyři lektoři Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS PK a jeden operátor zdravotnického operačního střediska během dne proškolili v laické resuscitaci na sto dvacet žáků základních škol, v odpoledních hodinách pak byla akce určena široké veřejnosti. Všichni si procvičili laickou resuscitaci na speciálních modelech a dozvěděli se řadu praktických rad, jak postupovat, pokud někdo v jejich blízkosti zkolabuje. Vyzkoušet si mohli i správnou komunikaci s operátorkou tísňové linky.

Světový den záchrany života vzbudil v Plzni zasloužený ohlas také mezi zástupci médií včetně regionálních televizí a účastníky akce přišla osobně povzbudit i krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková.