Svatováclavská hromadná vyjížďka nebyla, ale na setkání v pivovaru dorazily stovky motorkářů

foto: V. Čermák

Už od devíti hodin najížděly v den státního svátku v pátek 28. září stovky motorkářů z různých míst České republiky na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Kvůli stavebním opravám historické brány Plzeňského Prazdroje, velké objížďce na trase směrem na Planou u Mariánských Lázní a narůstajícímu počtu účastníků, se organizátoři rozhodli změnit tradiční Svatováclavskou vyjížďku na Svatováclavské setkání.

Pořadatelé připravili skutečně bohatý program. Vystoupil v něm náš přední trialový kaskadér Damjan Siriški, kterého ještě doprovodil další skvělý český kaskadér Ondra Šenk. Od rána hrála kapela ŠERLOK HOUMLES. V rámci dopoledne proběhl křest knihy  „Brrrum, mot(t)o mého života“ od Ladislava Smíška. Na jevišti v rámci křtu knihy byly představeny i hlavní osoby z této knihy, včetně Ladislava a Moniky Smíškových.

Na setkání byly k vidění  motorky  nejrůznějších světoznámých značek a kubatur, např. Harley Davidson, BMW, KTM, Suzuki, Honda, Guzi, Aprilia, ale i třeba  i Jawa 350 i malé motocykly Pionýr.

Další fotografie najdete zde.

Program byl sice oficiálně ukončen ve 14 hodin, ale  motorky začaly postupně opouštět nádvoří Plzeňského Prazdroje už po poledni. Výjezd za asistence pořadatelů nebyl dále organizovaný a probíhal za plného provozu.