Svatební magazín, 7.díl / Jedeme na svatební cestu

Benátky / foto: jachcinaplaz.cz

V dnešním dílu svatebního magazínu si řekneme něco o svatební noci a pak se vydáme na svatební cestu. Tím se dostáváme k samému závěru našeho průvodce světem svateb. Končit bude nejen magazín, ale i Velká svatební soutěž. Své odpovědi na otázky, které jsme vám postupně zveřejňovali, můžete zasílat na email plzen@soutez.cz do konce dubna. Následně budou vybráni tři výherci, na které čekají zajímavé ceny nejen pro svatební den. Jak říká známé české pořekadlo “Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“, proto na každého soutěžícího čeká odměna ve formě 50% slevy na víkendový pobyt pro dva na Zámečku Milada.

Farma Dvorec
Farma Dvorec

Po období organizování a příprav jste si řekli své ano a čeká vás závěr vašeho svatebního dne, jímž je svatební noc, případně svatební ráno. Ženich by měl nevěstu přenést přes práh, tato tradice přináší štěstí. Někdy bývá tajemstvím, kde svatební noc proběhne. Někdo volí pohodlí domova, ale zpravidla si novomanželé objednají noc v pěkném hotelu. Pokud máte svatbu na jednom místě, například na Farmě Dvorec, svatební noc je vyřešená za vás, pokud slavíte někde v restauraci a po hostině řešíte ubytování pro svou svatební noc, stejně jako pro hosty, kteří nejsou místní, můžeme doporučit pěkný hotel Victoria. Hotel okouzlí stylovou architekturou, která vytváří ve spojení s kvalitními službami pohodlnou atmosféru pro váš odpočinek po náročném dnu. Můžete zde posedět na terase nebo si užívat přírody v zahradě s jezírkem. Pro inspiraci se můžete podívat na webové stránky www.victoria.hotel.cz. Pokoj pro svatební noc si můžete nechat vyzdobit květinami, svíčkami a srdíčky a objednat si lahev šampaňského s jahodami pro dokonalou romantickou atmosféru.

hotel Victoria
hotel Victoria

Svatební cesta není o tom, kam jedete, ale s kým jedete. Přesto vám přinášíme několik tipů. Novomanželé rádi volí exotické destinace, pokud máte svatbu u moře, rovnou se vám s dovolenou spojí. Bora Bora, Thajsko nebo Bahamy určitě potěší každého, kdo chce luxusní líbánky v teplých krajinách. Zajímavá by mohla být svatební cesta na Jamajku nebo do zemí, kam jste se chtěli vždycky podívat, ale ještě nebyla příležitost. Klasikou je pak Paříž, Benátky, krásné je také jarní Holandsko s rozkvetlými tulipány nebo kouzlo Niagarských vodopádů. Vaše líbánky mohou být jedinečné i pokud nevyjedete za hranice země, protože hranice vašich možností jsou takřka neomezené. Sjíždění řeky na kánoích nebo turistika po krásách českých zákoutí je možnost pro všechny milovníky dobrodružství a přírody. Vyrazit můžete někam do odlehlého penzionu a užívat si procházky po okolí a nechat se rozmazlovat wellness procedurami, romantických balíčků pro dva je na trhu celá řadu. Se svým milovaným protějškem můžete podniknout cestu kolem světa nebo bláznivě vyrazit do Disneylandu. Milovníci hudby mohou jet trávit líbánky na oblíbený hudební festival. Vydat se můžete také na plavbu lodí s ochutnávkami mořských specialit nebo odletět třeba do Londýna či New Yorku poznávat nové kraje. Mezi 10 top destinací nejlepších líbánek letošního roku patří New Orleans, Luxemburg, Island nebo třeba Mozambik.

Ať už ale vyrazíte za dobrodružstvím, přírodními zázraky, kulturou nebo zábavou, nejdůležitější je, že vaši cestu strávíte s někým, s kým sdílíte to největší bohatství v životě každého z nás, ať už jste kdekoliv na světě. Můžete se procházet ruku v ruce po louce a přesto to bude naprosto jedinečné, protože kráčíte po boku někoho, s kým jste se vydali na společnou cestu životem za doprovodu té nejcennější věci na světě, jíž je láska.

Za naši redakci vám přejeme krásnou společnou cestu životem.

Tím končí náš svatební magazín, ale s tématem dovolených se ještě neloučíme. Od příštího měsíce se můžete se serverem Plzeň.cz připravit na léto. Přineseme vám tipy na dovolenou a spoustu užitečných rad, jak si užít léto na maximum. Opět nebudou chybět soutěže o zajímavé ceny. Čtěte náš letní magazín  a užijte si léto snů.