Svatební magazín, 4. díl / Vybíráme kytici, výzdobu a místo pro hostinu

V dnešním dílu svatebního průvodce nás čekají veselá a barevná témata, budeme se bavit o květinách a dekoracích. Poradíme vám, kde najdete květinový ráj a také, kde seženete vkusné doplňky, které udělají výzdobu vaší svatby jedinečnou. S výzdobou souvisí samozřejmě místo svatební hostiny, máme pro vás tipy, kde ji uspořádat. Přemýšlíte, kde složit hlavu po náročném dni? S tím vám také poradíme.

Po vybírání svatebních šatů, snubních prstýnků, plánování účesu a líčení přichází další důležitý bod příprav, a tím je výběr svatební kytice. Kytice se váže nejen pro nevěstu a družičky, ale i maminky a svědkyni. Pokud se nevěsta nechce vzdát své kytice při házení, může si nechat uvázat i kytici házecí, která pak vybere, kdo se bude vdávat příště. Důležité je, aby květiny ladily s celkovým stylem svatby. Letos jsou trendy svatby v duchu jednoduchosti. Co se týče barev, jarním a letním svatbám budou dominovat chladnější pastelové tóny od růžových odstínů červánků přes mentolovou a tyrkysovou barvu moře po odstíny pistáciové zmrzliny a zelené barvy přírody. Podzimní období pak dozdobí oranžová a hnědá. Tradičně jsou pak oblíbené odstíny fialové od světle pastelové až po tmavě purpurovou. Letos je trendem elegance a jednoduchost svatebních kytic. V pastelových barvách můžete volit romantické hortenzie a orchidee či krásné pivoňky. Ale květinami, se kterými nikdy nešlápnete vedle, jsou růže. Jejich široká škála odstínů vám tak umožní sladit je se svou svatbou tak, jak potřebujete. Nezapomínejte, že s vaší kyticí by měla ladit nejen výzdoba, ale také dekorace vašich šatů a účesu. Jak jsme zmínili již minule, živé květiny vypadají ve svatebním účesu nádherně. S tím vám pomůže květinový servis Le Fleur Design, pátrali jsme a objevili jsme opravdové květinové království. Tento servis nabízí mimo jiné kompletní květinové svatební služby. Nejen tedy, že vám sváže krásné kytice, ale vyzdobí i celou svatbu, včetně vašich šatů či účesu. Majitelce můžete poslat fotku plánovaného účesu a ona vám sama navrhne květinový šperk do vlasů. Le Fleur Design nabízí kvalitní služby a jistotu, že vaše svatba bude skvěle ladit. Pro více informací navštivte webové stránky www.lefleurdesign.cz.

Pomalu jsme se dostali k dalšímu tématu, jímž je výzdoba vašich svatebních prostorů. Květinovou výzdobu můžete doplnit balonky, svícny, girlandami, lampiony, barevnými ubrousky, stuhami a různými doplňky, například se srdíčky. Pro inspiraci můžete zavítat do svatebního obchůdku Fresh Dekor na Slovanech, kde naleznete celou řadu svatebních doplňků slazených v jednotlivých barvách, které jsou pro letošní svatby v kurzu. Majitelka obchůdku má zároveň svatební agenturu, můžete si ji tedy najmout jako organizátorku svatby. Stejně tak k ní můžete nezávazně zavítat pro cenné rady. Její filosofií je dělat každou svatbu originální, jinou, přizpůsobit se potřebám páru tak, aby jejich svatba byla výjimečná. Více informací se dozvíte na webových stránkách www.freshdekor.cz.

farma dvorecKe svatebnímu obřadu se krásně hodí také nazdobená slavobrána. Po obřadu pak zavítáte na skvěle vyzdobenou hostinu, kde ji ale udělat? Už jsme si tedy řekli, na koho se obrátit s výzdobou, jaké jsou letošní trendy, ale máte již vybrané místo? Zpravidla bývá samotný obřad jinde, než následná hostina. Pokud byste ale chtěli mít pohodlně vše na jednom místě a zároveň uvítáte svěží vzduch a přírodní prostředí, máme pro vás skvělý tip. Farma Dvorec je rodinný penzion poblíž obce Radnice, který nabízí možnost jak obřadu v krásné přírodě plzeňského kraje, tak následné hostiny na venkovní terase s možností grilování a uzení nebo ve vnitřních prostorách restaurace Následně se zde můžete i se svými hosty ubytovat. Na farmě vám zajistí jak svatební oběd, odpolední zahradní party i večerní pohoštění. Nabízí také výzdobu, péči o nevěstu včetně účesu i líčení. Všechno tedy můžete mít bez starostí zajištěno na jednom místě. Pokud vás tato možnost zaujala, podívejte se na webové stránky www.farmadvorec.cz, kde najdete spoustu dalších informací včetně fotogalerie. Dalším Tipem naší redakce, kde uspořádat svatební hostinu, je restaurace U Majáku. Hostinu vám zde zajistí na vaše přání. Můžete slavit v soukromém salonku s vlastním barem nebo na terase, kde je také možnost grilování. Výhodou restaurace je, že se nachází v příjemném prostředí hned vedle parku, takže nabízí nerušenou atmosféru. Vše si můžete předem objednat a bezstarostně si tak užívat svatební den.

Možností je opět celá řada, stejně tak můžete mít hostinu na vlastní zahradě nebo v cizině. Pro všechny hostiny však platí totéž – místo v čele stolu je určeno novomanželům, kteří usedají jako poslední. Poté se zpravidla pronáší přípitek a naplňuje stará tradice, že sňatek nelze považovat za závazný dokud spolu novomanželé nepojedí. Nechejme tedy lásku projít žaludkem a těšme se na další díl svatebního magazínu, který tentokrát přinese několik informací o ženichovi.