Svatební magazín, 2. díl / Hurá, budeme se brát

Je tu druhý díl našeho svatebního průvodce. Posouváme se do další fáze, která následuje po euforickém okamžiku zasnoubení – čeká nás kolotoč plánování a příprav. Budoucí nevěsta si chce organizování svatby náležitě užít, ale zároveň ví, že ji v tomto období čeká spoustu zařizování. Vše musí být pečlivě promyšleno do posledního detailu, aby den D klapl tak, jak má. Abychom vám s přípravami pomohli, nabízíme několik tipů a rad.

Asi úplně první věc, kterou po zásnubách, jako většina budoucích nevěst a ženichů, začnete řešit, je určení termínu vašeho velkého dne. Datum svatby si nezapomeňte zarezervovat co nejdříve, zejména pokud se plánujete vzít na nějakém originálním a populárním místě, tam můžou být čekací lhůty dlouhé. Tím se dostáváme k výběru místa, kde si řeknete své ano.

Kdo se nespokojí s oddáním na radnici, může zvolit svatbu církevní či spoustu jiných zajímavých alternativ. Pokud toužíte vyslovit své ano na nějakém romantickém místě, můžete zvolit například pláž při západu slunce. Oblíbené a cenově příznivé je Chorvatsko, Itálie, Španělsko, ale i Řecko. Kdo holduje větší exotice, může zavítat na Mauricius, Seychely nebo Bora Bora, tam platí svatba oficiálně i následně v Čechách a už nemusíte dodatečně na radnici. Počítejte však s tím, že si značně připlatíte. Svatební balíček pro jednu osobu v exotických destinacích stojí v řádech desítek tisíc korun. Pokud disponujete znalostí cizího jazyka, můžete si svatbu u moře zařídit v podstatě sami, ale stejně tak vám pomocnou ruku nabídne specializovaná firma či agentura, která celou svatbu v zahraničí zařídí za vás. Bude vás sice čekat nějaké to papírování, ale proč nenaplnit svou vysněnou představu. Ženy, které neopustila dětská představa stát se princeznou, můžou zvolit svatbu na zámku a svůj sen si tak alespoň na jeden den splnit. V Čechách je spoustu pohádkových míst, ze kterých se dá vybrat. Vysoké popularitě se v současné době těší také svatby na statku a farmě. Do manželství můžete vplout třeba i na parníku a začít tak společnou plavbu životem zcela stylově. Milovníci přírody se mohou nechat oddat na prosluněné louce plné květin. Možností je celá řada.

SAMSUNG CSCKdyž máte vybrané místo i termín, zaregistrujte se v případě svatby na radnici na matrice, církevní svatbu lze zaregistrovat u faráře. Při volbě jiného místa se obraťte na matriku ve vašem místě bydliště, kde vám poradí, co a jak, s dalšími dotazy můžete případně kontaktovat svatební agenturu, zejména, pokud volíte svatbu v zahraničí.

Dalším krokem bývá výběr snubního prstenu. Výběr snubních prstýnků si určitě zaslouží stejnou, ne-li větší pozornost, jako výběr svatebních šatů. Snubní prsten budete nosit v ideálním případě celý život, proto je jeho volba velmi důležitá. Pokud chcete, aby byl jedinečný jako vy, nejlepší je nechat si ho vyrobit na zakázku. Výhodou je, že si můžete vybrat, jaký kamínek do prstýnku necháte zasadit (v současné době jsou trendem brilianty nebo zirkony), případně jaký materiál použít a v neposlední řadě budete na prsteníčku nosit originál, který si můžete dokonce sami navrhnout. Tip naší redakce je plzeňské zlatnictví Kubík. Na zakázku vám zde vyrobí prsten dle vašich představ, poradí s designem a také si zde můžete vyzkoušet velikosti v libovolné šíři. Mimo jiné nabízí prsteny z oceli nebo titanu. Veškeré zboží, které zde zakoupíte je ručně vyrobeno výhradně ve vlastní dílně v Božkově. Prstýnky je možné objednat i prostřednictvím e-shopu na www.e-prsteny.cz.

Prstýnek s vámi bude jako vzpomínka na svatbu až do konce života, vybírejte tedy pečlivě a podle osobního vkusu.

Kolotoč organizačních záležitostí se pomalu, ale jistě roztočil. Po stanovení termínu svatby, výběru místa a snubních prstýnků, přichází další důležité body příprav a pro budoucí nevěsty asi ty nejpříjemnější. Nastává totiž období vybírání svatebních šatů, kterému se v našem magazínu budeme věnovat již v neděli. Zmíníme také rady a tipy ohledně účesu a líčení. Zjistili jsme, kde z vás udělají tu nejkrásnější nevěstu.