Svatební magazín, 1. díl / Zásnuby

Prvním krokem k uzavření manželství je, jak správně tušíte, zasnoubení. Většina mužů přemýšlí, jak požádat svoji vyvolenou o ruku, snaží se vybrat romantické místo, krásný prsten a samozřejmě ta správná slova. Ženy si zase představují, jak jejich milý pronáší tu kouzelnou otázku o třech slovech, jsou zvědavé, kdy očekávaná chvíle nastane, a v hlavě si přehrávají různé scénáře, jak by jejich zasnoubení mohlo probíhat. Tento krátký okamžik o jedné větě a jedné odpovědi by měl být pro oba nezapomenutelný.

zasnuby02V první řadě je důležitý výběr místa. V současné době jsou trendem místa originální, až netradiční. Některé ženy touží po romantickém vyslovení na pláži, jiné se chtějí proletět horkovzdušným balónem a některým postačí pouze kouzlo okamžiku, ať už je to kdekoliv na světě. Každopádně klasickým, ale stále oblíbeným gestem je darovat zásnubní prsten při romantické večeři. Kdo si tedy potrpí na tradici, rád zavítá na dobrou večeři do příjemné restaurace a u sklenky kvalitního vína vysloví onu dech beroucí otázku, může pro svůj velký den zvolit například útulnou restauraci U Majáku, kde vám zkušený manažer Bohumil Rydrych pomůže zorganizovat celý večer tak, aby byl zcela bez chybičky. K dispozici je zde i soukromý salonek s výzdobou na přání a k jídlu vás čekají speciality z nejkvalitnějších surovin. K žádosti o ruku patří neodmyslitelně květina, kterou si zde můžete nechat schovat, aby vše proběhlo v naprosté tajnosti, a stejně tak je možné domluvit se na originálním předání prstenu ku příkladu ve sklence vína, ukrytý v zákusku či zajištění partnerčiny oblíbené hudby, konkrétní písně, která vás spojuje, nebo třeba houslisty, který skvěle doplní jedinečnou atmosféru. Ti, kteří chtějí partnerku překvapit v okruhu rodiny či přátel, mohou využít spodních prostorů restaurace s bezbariérových přístupem.

Ale romantická večeře při svíčkách je jen jedním z mnoha způsobů, jak žádat o ruku. Výběr toho správného místa záleží individuálně na každém páru. Někdo si potrpí na klasiku a někdo dá přednost výstřelku v podobě bungee jumpingu nebo poetické vyhlídce při západu slunce. Originalitě se meze nekladou. Svou nastávající můžete stejně tak překvapit dopisem či navlečením prstenu při spánku. K žádosti si můžete přizvat celý orchestr nebo nechat pustit originální trailer v kině. Záleží jen na vašem vkusu a představivosti.

zasnuby01Mnoho z vás si určitě říká, kdy je ta pravá chvíle. Nejvhodnějším okamžikem je právě ten, který vaše milá vůbec nečeká. Proto je dobrý nebýt nápadný, neobcházet kolem květinářství či se stále neprohrabovat v kapsách. Když s klidným hlasem prohlásíte “Dneska je krásný den, co ho zakončit společnou večeří?“, určitě nevzbudíte žádné podezření. Pokud však na večeře běžně nechodíte, může být takové pozvání až moc nápadné. Jednou z dalších mnoha možností je sehnout se při procházce vaší oblíbenou krajinou, abyste si jako zavázali tkaničku, a když vám něco naoko upadne uprostřed prosluněné louky a vám se najedou v ruce zablyští prstýnek, okamžik překvapení je právě tak na místě. Tím se dostáváme k dalšímu bodu žádosti o ruku a tím je právě zásnubní prsten.

Na prsten se zpravidla nechává vyrýt jméno, iniciály či datum. Jeho výběr závisí na osobnosti a vkusu. Přítel by měl nejlépe vědět, co má jeho vyvolená nejradši, zda volit zlato bílé či žluté, nenápadný kamínek či robustní drahý kámen. V současné době se upřednostňuj prsteny z bílého zlata či platiny a za kamínek můžete zvolit briliant nebo třeba zirkon. Nejdůležitější ale je předat zásnubní prsten nějakým jedinečným způsobem, při hezké příležitosti, protože tak se tento den stane navždy nezapomenutelným.

Do žádosti o ruku by partner měl dát kus sebe, neboť tímto předběžným slibem dává partnerce najevo, že ji zná a že si je jist jejich láskou, kterou zásnubní prsten symbolizuje. Nejdůležitější je moment překvapení a síla okamžiku, neboť žena je romantické stvoření, které touží po nezapomenutelné žádosti o ruku.