Svá jména už mají zastávky na budované tramvajové trati k univerzitě

foto: PMDP

Dlouhý seznam zastávek v plzeňské MHD a ve veřejné linkové dopravě se rozroste o pět nových názvů. Seznamte se tedy se zastávkami Borský park, Bory, Ladislava Sutnara, Univerzita a Rektorát. Radní města se na svém pondělním jednání zabývali pojmenováním tří zcela nových zastávek a přejmenováním dvou stávajících v souvislosti s budovanou tramvajovou tratí číslo 4. k Západočeské univerzitě. Ta má být uvedena do provozu 15. prosince 2019.

Součástí nové trati budou dvě točny tramvaje a jedna nácestná zastávka, pro něž bylo nutné najít nové názvy. Naopak zanikne současná konečná tramvají a autobusů v Borském parku. U první konečné tramvaje vznikne nový terminál veřejné linkové dopravy.

„Při hledání nových názvů zastávek jsme se řídili metodikou, podle níž se pro názvy konečných zastávek přednostně užívají názvy čtvrtí a městských částí. Také se užívají názvy významných nebo zajímavých míst, institucí a úřadů státní správy a míst společenského a kulturního života. Nepoužívají se názvy firem, obchodních řetězců a názvy působící jako reklama. Užívají se názvy náměstí a příčných ulic. Z hlediska lepší orientace a možností uvádění názvů na transparentech tramvají a autobusů je snaha volit názvy co nejkratší,“ přiblížil Michal Vozobule (TOP 09), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Zcela nové budou zastávky Bory, Ladislava Sutnara a Univerzita. Původní zastávka Bory se přejmenuje na Borský park. „Název Bory naopak přejde na nový terminál, pro název původní zastávky vycházíme z její polohy na okraji Borského parku. Současná autobusová zastávka Západočeská univerzita se změní na Rektorát. Název univerzity přejde na konečnou tramvaje,“ doplnil náměstek primátora.