Suverénní výkon. Plzeň veze všechny body z ledu Mountfieldu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 5. březen 2021 22:32
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Hokejisté Škody Plzeň porazili hradecký Mountfield na jeho ledě 5:2 a ještě drží teoretickou naději na přímý postup do čtvrtfinále. K výhře nakročili Západočeši už v první třetině, kterou vyhráli 3:0, ve druhé třetině navíc navýšili vedení Malát s Gulašem. V závěru pak domácí už jen korigovali skóre.

Škoda byla v první třetině k nezastavení. Její brankostroj odstartoval Gulaš, k němuž se odrazil puk od zadního mantinelu a hostující kapitán našel z těžkého úhlu skulinu na bližší tyči. Plzeňští nevyužili další příležitosti, byť Straka byl k druhému zásahu opravdu kousek. Bekhendem už překonal Lukeše, šourající kotouč však stihl na brankové čáře vyškrábnout holí obránce Pavlík. Hosté neslavili a málem pykali. Perret byl faulovaný, jenže Smoleňák z trestného střílení nesrovnal. Udeřilo tedy na druhé straně. Maláta po přihrávce Straky ještě vychytal Lukeš, pak ale obdržel kotouč před branku Eberle a zametl ho za záda hradeckého gólmana. A když se o 67 sekund později trefil ranou pod horní tyč i Kodýtek, vedli Západočeši rázem o tři góly.

Po pauze se domácí snažili o kontaktní trefu, jenže na skvělého Frodla nenašli recept. Plzeňský muž s maskou se vytáhl proti pokusům Veselého i Pilaře. Na ledě přesto dál vládli Západočeši. Nejprve velkou šanci neproměnil Gulaš, který pálil z mezikruží. Poté se neprosadil ze samostatného úniku ani Straka. Na druhé straně nepropasíroval puk do sítě Kelly Klima a hosté záhy počtvrté trestali. Z rychlé akce Straka předložil puk Malátovi a Lukeš kapituloval popáté. Pátý hřebíček do hradecké rakve zatloukl v přesilovce Gulaš, který se z první parádně trefil.

V závěrečné části se Hradečtí snažili alespoň o čestný zásah. Frodl několikrát podržel svůj tým, přesto se z čtvrtého čistého konta v sezoně netěšil. V 51. minutě nejprve rozezvučel tyč Kevin Klima, aby z dorážky do odkryté branky přece jen rozvlnil síť Pilař. Navíc pět minut před koncem šikovně ztečoval ránu Lva do sítě Veselý a bylo to rázem 2:5. Drama se ovšem pod Bílou věží nekonalo. Hradečtí zabrali pozdě a po porážce definitivně ztratili šanci na elitní čtyřku.