Šumavský kostel na Mouřenci zve na koncerty Spirituál kvintetu nebo Jakuba Smolíka

foto: Jitka Marková

Hudebním vrcholem Mouřeneckého léta bude ve středu 18. července od 19 hodin koncert souboru Spirituál kvintet. „Jsem moc rád, že po Lence Filipové, Hradišťanu nebo Báře Basikové v minulých letech přivítáme letos další skvělé hudebníky a zpěváky z legendární skupiny, která hraje a zpívá už 58 let,“ říká Lukáš Milota ze spolku Přátelé Mouřence, který kostel u Annína už několik let svými aktivitami oživuje.

Mouřenec se také letos zapojí do předloni založené Sklářské anenské pouti v Anníně. V pátek 27. července od 20 hodin se zájemci můžou těšit na koncert Jakuba Smolíka. Při koncertu annínská sklářská královna vyzvedne skleněné korunovační klenoty a zahájí pouť. Vstupenky na koncerty Spirituál kvintetu a Jakuba Smolíka budou k dostání na místě nebo v předprodejích v kině Sušice, v IC Hartmanice a elektronicky na www.sirkus.cz.

Posluchači se můžou těšit i na další koncerty duchovní a jiné hudby. Například v neděli 29. července vystoupí v kostele od 18 hodin harfistka Katarína Ševčíková se sopranistkou Valentýnou Mužíkovou. V letním programu dostanou v sobotu 11. srpna od 19 hodin prostor i muzikálové písně v podání sourozenců Aleše Kohouta a Marcely Puldové z Tylova divadla v Plzni. Spirituály a gospely uslyší posluchači v sobotu 8. září od 13 hodin v podání plzeňských Touch of Gospel.

Během státního svátku 5. července od 19:30 bude v kostele tradiční adorace, kterou povede místní kněz P. Jan Kulhánek.