Šumava se od května opět zcela otevírá

Dneškem končí odstávky informačních a návštěvnických center v působnosti Národního parku Šumava, které probíhají každý rok v dubnu a v listopadu, tedy v měsících, kdy je nejnižší návštěvnost Šumavy. Důvodem je nutnost provedení nejrůznějších oprav v těchto zařízeních, absolvování přednášek a nutných školení pracovníků infocenter a také úklid odpadků v některých částech Národního parku, které po sobě zanechali někteří návštěvníci v zimě.

„Otevřena tak opět budou infocentra v Kašperských Horách, na Kvildě, Svinné Ladě, a Stožci. Návštěvnická centra na Kvildě a v Srní byla i v dubnu zčásti přístupná, a tak bylo v NC Srní   možné i nadále pozorovat vlky z lávky nad jejich výběhem a na Kvildě rysy z pozorovacího místa,“ říká vedoucí informačních středisek a středisek environmentální výchovy Martina Kučerová.

Národní park Šumava

Od května budou otevřena o víkendu a o svátcích také sezónní informační střediska Idina Pila, Rokyta, Poledník a Březník, od června již budou otevřena až do září každý den. Přesné otevírací doby všech informačních středisek, návštěvnických center ale také např. sovích voliér najdete na webových stránkách Správy Národního parku Šumava www.npsumava.cz.