Šumava Rocks opět na Santosu

Je to už jedenadvacet let, kdy se máničky sjely do Sušice na tehdy dvoudenní „rokáč“ do Sušice. První ročník inicioval Mark Shelly, Američan, který se na trvalo usídlil na Šumavě. Následně Roman Holý a Luboš Křivanec, tehdejší realizační tým, a vlastně i otcové festivalu, založili občanské sdružení Human Help, čímž nastartovali „něco“, co drží už celých 21 let. Za tuto dobu se na Santosu v historii festivalu představila téměř kompletní česká hudební scéna včetně jplzen_cz_plakatmensimén jako je Hana Hegerová, Plastic People of The Universe, J.A.R., Pražský výběr, Buty, Mig 21, Chinaski, Anna K. nebo světoznámý kytarista Hiram Bullock a celá řada dalších umělců a zajímavých projektů. Kromě hudebních ikon k festivalu neodmyslitelně patří i autor originálních plakátových fotografií, kterými není nikdo jiný než přední český fotograf, rodák ze Sušice, Roman Černý.

Na dnešním podiu se představí poprvé v Sušici kapela Mňága a Žďorp, téměř „místní“ a skvělí Monkey Business, Albert Černý a jeho nová formace Lake Malawi, objev roku – kapela Vložte Kočku vystoupí po půlnoci. Naproti tomu šumavská psychedelická Strýčkova Zahrádka zahreje v 17 hodin. Celým festivalem tradičně provází režisér a herec Zdeněk Suchý. Hudební kulisu na druhém pódiu „u kiosku“ bude tvořit další stálice festivalu Dj Maceo, která festival v 16 hodin zahájí.

Pravidelní návštěvníci Šumava Rocks vědí, že se jedná o festival s rodinnou atmosférou posazený do unikátního prostředí ostrova Santos a především skvělou hudbou. Areál je otevřen pro návštěvníky festivalu od 15 hodin.