Studenti po 30 letech opět polepí plakáty zdi bývalé budovy KV KSČ

Takto lepili v listopadu 1989 studenti plakáty na zdi budovy KV KSČ v Plzni na Americké třídě. Foto: Archiv Rolanda Ariase

„A máte to polepený!“ To je název netradičního happeningu, který se uskuteční 16. října 2019 od 16.00 hodin na Americké třídě. Účastníci happeningu při akci polepí budovu bývalého domu KV KSČ na Americké 42 kopiemi dobových plakátů a letáků tak, jak to před třiceti lety v listopadových dnech provedli studenti plzeňských vysokých škol. A zapojit se může do akci i široká veřejnost.

„Kopie plakátů vytvořili současní studenti SOŠ OUUD Plzeň a SUPŠ a ZUŠ Zámeček. Ti pak budou mít možnost své plakáty na budovu vylepit. Účast na akci přislíbili i bývalí studenti lékařské fakulty, z jejichž iniciativy nápad v době sametové revoluce vzešel. Půjde tak o setkání mladé generace s pamětníky přelomových událostí konce 20. století a propojení dvou odlišných pohledů na svobodu a předrevoluční období,“ informovala mluvčí muzea Romana Němečková.

Tato akce je mimo jiné pozvánkou na výstavu s názvem „Listopad 1989 v Plzni aneb Na podzim padá listí a komunisti“, která se uskuteční v Západočeském muzeu v Plzni od 18. 10. 2019 do 12. 1. 2020. Plzeňanům má výstava připomenout listopadové dny, kdy se měnily dějiny naší země.