Tragická nehoda u Janovic nad Úhlavou má smutnou dohru. V nemocnici zemřel jeden z řidičů

foto: HZS PK

Aktualizováno 5. 8. 12:12 Dva mrtví a dva zranění. To je smutná bilance střetu dvou osobních na silnici číslo 191 u Janovic nad Úhlavou. Mladá žena zemřela na místě, muž pak o pár hodin později v nemocnici.

foto: HZS PK

K nehodě vyjížděly záchranné složky po 19. hodině. Jednu mladou dívku ročník 1992 už se i přes neodkladnou pomoc nepodařilo zachránit a na místě zemřela. Ostatní tři zraněné transportovali záchranáři do nemocnic. Pětadvacetiletého muže letecky s těžkým zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň, muže ročník 1960 a ženu ročník 1962 se středně těžkým zranění do nemocnice Klatovy. Mladý muž ale v nemocnici později zemřel.

Podle policejní mluvčí Dan Ladmanové jel pětaosmdesátiletý muž z Klatov s vozidlem značky VW Polo od obce Dolní Lhota ke křižovatce s komunikací II. třídy číslo 191 a III. třídy číslo 19123. „Kolem 19. hodiny, došlo ke střetu s přijíždějícím vozidlem značky Honda Civic, se kterým jel řidič po hlavní komunikaci, ve směru od Klatov na Janovice nad Úhlavou. Řidič s vozidlem značky Honda se po nárazu dostal do smyku. Následně s vozidlem přejel do protisměru, kde se levým bokem střetlo s přední části vozidla značky Dacia Logan, přijíždějícím od Janovic nad Úhlavou na Klatovy,“ popsala policejní mluvčí s tím, že policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.