Střet auta s autobusem uzavřel obchvat u Třemošné. Sedm zraněných

Aktualizováno 21:42 Ke střetu osobního auta a autobusu vyjížděly před 17. hodinou všechny záchranné složky ke Třemošné. Záchranáři transportovali do nemocnice sedm zraněných.

Nehoda se stala na hlavním tahu I/27 u odbočky na Horní Břízu. „Z dosavadního šetření vyplývá, že řidička auta ročník 1967 jedoucí z vedlejší komunikace od Třemošné na Horní Břízu nedala přednost v jízdě autobusu, který jel po hlavní silnici z Kaznějova na Plzeň,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Silnice je v místě havárie uzavřená, policisté na místě provádí odklon dopravy.

Podle Andrey Divišové ze Záchranné služby Plzeňského kraje utrpělo zranění šest osob, z toho pět z autobusu. „Transportujeme do Fakultní nemocnice v Plzni čtyři ženy, jednoho muže a jednu osobu mladší osmnácti let,“ doplnila Divišová s tím, že všichni účastníci nehody jsou při vědomí a mají lehká až středně těžká poranění. Později policejní mluvčí Dagmar Jiroušková potvrdila ještě sedmou zraněnou osobu. Jestli šlo o muže či ženu neuvedla.