Střelnice v Chotěšově je zavřená. Policisté zkoumají, zda se po chodkyni střílelo ze zadržených zbraní

V Chotěšově varují před smrtelným nebezpečím cedule. Foto: TV ZAK

Je to případ, který zajímá celý Chotěšov. Uplynul už téměř měsíc a půl, kdy devětapadesátiletou ženu  při procházce s vnukem trefila zbloudilá střela. Vyšla rána z místní střelnice? Zatímco obyvatelé mají jasno, policisté jsou ještě zdrženliví. „Aktuálně čekáme na balistické zkoušky, na konci května bylo vydáno rozhodnutí o předběžném opatření pozastavení provozu střelnice,“ uvedla dnes policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Střelnice v Chotěšově. Foto: TV ZAK

Policisté prověřují oznámení o střelbě od 19. května letošního roku. „Policisté na místě provedli maximum úkonů a zajistili veškeré zbraně, které se v danou chvíli nacházely na střelnici. V současné době probíhá balistické zkoumání těchto zbraní a porovnáváme je se zajištěnou střelou,“ uvedla Kořínková s tím, že policisté odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál 22. května zahájili správní řízení za účelem pozastavení provozu střelnice dle zákona o zbraních. „Dne 27. května vydali rozhodnutí o předběžném opatření o zákazu střílení do doby rozhodnutí ve správním řízení. Ve věci bude možné rozhodnout nebo stanovit další postup po obdržení znaleckého posudku z odboru kriminalistické techniky a expertíz odvětí balistika,“ dodala mluvčí.

Podle místních obyvatel to nebylo poprvé, kdy se zbloudilá kulka prolétla tam, kam rozhodně neměla. To potvrdila i Kořínková. „V minulosti jsme již střelbu v Chotěšově prověřovali. V rámci prověřování však nebyly zjištěny takové skutečnosti, aby bylo možno zahájit trestní stíhání konkrétní osoby,“ doplnila.