Střelec Chorý si pochvaloval: Přesně jsme věděli, co chceme hrát

Poprvé na jaře dostal příležitost a chopil se jí náramně. Plzeňský útočník Tomáš Chorý zařídil první gól a spolu se svými spoluhráči slavil důležitou výhru 2:0 ve šlágru se Slavií. „Přijel sem hodně kvalitní soupeř. Od začátku jsme věděli, co chceme hrát, šli jsme si za tím,“ prohlásil.

Začněme u vašeho gólového momentu. Když rozhodčí zvedl praporek, tušil jste, že se mílí? Že v ofsajdu nejste?
Byla to dvojitá radost. Už jsem slavil, pak jsem slyšel, jak rozhodčí pískal. Říkal jsem si, že to snad není možné. Pak když to uznal, tak jsem se radoval znovu.

A gól Slavie, který padl z ofsajdu, tam jste věděl?
Jelikož jsem stál blízko, tak jsem tušil, že Souček stál v ofsajdu. Ale v hlavě máte, co kdyby.

Dostal jste šanci poprvé na jaře..
Byl jsem rád, že jsem ji dostal. Věděl jsem, že tam nechám všechno. Nebral jsem to jako za odměnu. Trenér měl nějakou taktiku, jak rozložit sílu. Je těžké zregenerovat. Byl jsem strašně šťastný, že jsem dostal šanci, myslím, že jsem jí využil dobře. Nejsem ale takový, abych Bogymu (Beauguelovi) nepřál.

Nabudilo vás to, že Slavie byla podle odborníků brána jako favorit?
Na hřišti soupeře je to vždy těžké. Když jsme jeli na Slavii, tak jsme tam dostali čtyřku. Taky se tam hraje blbě, tady se soupeřům taky hraje blbě. Je možné, že menší favorit byla, ale my jsme měli v hlavě jen vítězství. Myslím si, že rozhodla mentalita.

Po přestávce jste brzy střídal. Jaký byl důvod?
V prvním poločase jsem dostal úder do hlavy. O poločase jsem si sedl a začala se mi točit hlava. Řekl jsem, že střídat nechci, mám rád tyhle velké zápasy. Pak jsem ale viděl, že to nešlo. Hlava není žádná sranda, nechtěl jsem tím tým zbytečně oslabovat.