Střelec Chorý přihrál Plzni postup. Po životním gólu byl mimo

Tomáš Chorý.

Dlouho se na západě Čech nemohl chytit, ale procitl v pravý čas. Plzeňský forvard Tomáš Chorý rozhodl zápas s AS Řím, vstřelil branku znamenající postup a po zápase tak mohl nadšeně vyprávět o nejdůležitějším gólu kariéry.

foto: FCVP

Jak si užíváte chvíle těsně po postupu?
Dochází mi slova, jsem z toho strašně vedle. Jsem hrozně rád, že jsme to zvládli jako tým. Z každého kluka, ať na hřišti nebo na lavičce, bylo cítit, jak jsme si za vítězstvím šli. Zápas chtěl každý zlomit, vyhrát a postoupit. V poločase jsme se dozvěděli výsledek z Madridu a v šatně si řekli, že to uděláme. Smekám před celým mužstvem, jak jsme se k tomu postavili a dotáhli to do vítězného konce.

Po vstřelené brance jste skoro vypadal, že se vám derou slzy do očí..
Já ani nevím. Byl jsem v tu chvíli úplně mimo. Vůbec netuším, kdo mi co říkal. Jestli u mě byl první Milan Petržela, nebo Hubas (Hubník). Byl jsem strašně šťastný, že se na mě sesypal celý tým. Byl to úžasný okamžik. Nejdůležitější gól kariéry.

Z tribuny to vypadalo, že šlo o poměrně těžké zakončení. Bylo to tak?
Snadné to fakt nebylo. Viděl jsem, že Kovy (Jan Kovařík) zakončuje a že by se to ke mně mohlo odrazit. Bylo štěstí, že k tomu opravdu došlo. Ještě mi bliklo hlavou, že bych si to dal na dva doteky, ale zaplaťpánbůh jsem se rozhodl pro jeden. Byl jsem rád, že to skončilo v bráně. Míč jsem tlačil očima za čáru. Když ji přešel, nevěděl jsem, co dělat, tak jsem jen běžel a běžel.

Vlastně jste svým gólem zařídil postup do jarní fáze Evropské ligy a klubu vystřelil 70 milionů korun. Jak se vám to poslouchá?
Uvidíme, jak to bude pokračovat. Dnes jsem ale nerozhodl já, ale celý tým. Semkli jsme, ukázali jsme, že nás nic nepoloží. Hráli jsme dobře v Moskvě, v ligových zápasech, dovedli jsme se přeorientovat na Ligu mistrů. To je strašně cenné. Byli jsme kvalitně nachystaní, jeden tahal za druhého.